Europa 2 - Maxximum muziky

Pohľad, ktorý láme srdce: Céline Dion ukázala, ako jej choroba zmenila hlas

Speváčka Céline Dion otvorene prehovorila o svojom boji so syndrómom stuhnutého človeka –  zriedkavým neurologickým ochorením – ktoré ovplyvňuje jej každodenný život a kariéru. Portál people.com uvádza, že práve jej traja synovia sú jej najväčšou motiváciou v tomto ťažkom období.

Céline Dion prezradila, že jej diagnostikovali autoimunitnú neurologickú chorobu, ktorá postihuje najmä mozog a miechu, ešte v roku 2022. Toto ochorenie spôsobuje stuhnutosť svalov a bolestivé kŕče, čím sa pre ňu stáva náročným nielen bežné fungovanie, ale aj vystupovanie. Napriek tomu, že sa musela stiahnuť z verejného života a zrušiť svoje plánované koncerty, jej synovia René-Charles, Eddy a Nelson jej dodávajú silu a motiváciu bojovať.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Moji synovia sú mojou veľkou oporou. Bez nich by som to nezvládla,“ priznala speváčka. Zároveň vyjadrila vďačnosť za podporu svojich fanúšikov a odborníkov, ktorí jej pomáhajú zvládať túto chorobu. Zároveň povedala, že sa nemôže vzdať, pretože jej synovia už stratili jedného rodiča.

Speváčka, ktorá má na konte viacero megahitov, sa doslova vyzliekla donaha a prehovorila o svojich pocitoch v novom dokumente I AM: Céline Dion. Dokumentárny film si budete môcť pozrieť už o pár dní, a to 25. apríla na Prime Video.

V dokumente priblížila aj to, ako jej ochorenie zmenilo hlas. Pieseň, ktorú kedysi zaspievala bez akýchkoľvek problémov, teraz nedokázala. Jej zronený výraz tváre hovorí za všetko!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach