Europa 2 - Maxximum muziky

Bizarné fóbie, ktoré sa týkajú tvojho „malého kamaráta“

Predstav si takúto situáciu. Prepukne epidémia a stovky mužov majú pocit, že sa im zmenšuje penis! Zo dňa na deň! Alebo, že im ich nikto kradne. Niektorí muži sa pokúšajú zastaviť to svorkami, alebo si ho stále kontrolujú… Väčšina obetí sa zotaví v priebehu niekoľkých hodín alebo dní, pričom sú potom muži presvedčení, že sa vyliečili. Bláznivé, čo?

Ukradnuté penisy v 15. storočí

Existujú záznamy o tom, že muži boli v minulosti presvedčení, že im čarodejnica dokáže ukradnúť penis a doma si ho chovať. Niektorým to celkom aj prajeme, zaslúžili by si toho nezbedníka zavrieť do krabice. Podľa legendy čarodejnice totiž nenechali penis len tak voľne pobehovať (zaujímavá predstava), ale zatvárali ich do klietok a škatúľ. Kŕmili ich kukuricou a ovsom, čo je samozrejme hlúposť. Všetci vieme, že údom chutia čipsy a granátové jablká…

Veľká penisová panika, Singapur, 1967

V októbri a novembri 1967 ošetrila singapurská všeobecná nemocnica celkovo 454 mužov, ktorí verili, že ich penisy sa zmenšujú. Odborníci klasifikovali tento stav ako koro, čo znamená „hlava korytnačky“. Veľmi výstižné. Zúfalí lekári vysvetľovali každému pacientovi, že nič také sa mu nedeje, že ide o psychický problém a že sa rozšírila hromadná panika.

Napriek tomu mnohí pacienti utrpeli skutočné a ťažké fyzické zranenia v dôsledku gumičiek, paličiek, svoriek a kolíkov na prádlo, ktorými sa penis pokúšali udržať na mieste.

 Západná Afrika, 90. roky

Na rozdiel od koro v Singapure boli zmiznutia penisov v západnej Afrike vnímané ako starostlivo vykonštruovaný zločin – nie choroba. V rokoch 1998 až 2005 západoafrické médiá informovali o najmenej 56 prípadoch. Mnohí verili, že ich penisy boli ukradnuté a predané na čiernom trhu ako súčasť medzinárodného obchodu s orgánmi.

Fáma sa šírila napríklad o žene, ktorú chytila ​​bezpečnostná služba na letisku pri pokuse prepašovať niekoľko penisov do Európy v bagete. Obete uviedli, že ich penisy boli ukradnuté rovnakým spôsobom, akým by vreckový zlodej ukradol peňaženku. Keď lekári ubezpečili týchto mužov, že ich penisy sú úplne normálne, mnoho obetí tvrdilo, že ich penis sa práve vrátil. Hm. Muži…

Sú to iba tri príklady zo všetkých tých, ktoré muži zažívajú a existuje dokonca kniha o týchto fóbiách. V každom prípade ťa chceme ubezpečiť, že ak budeš poslúchať a nebudeš strkať svoj penis kde kade hocikam, nikto ti ho neukradne a nestrčí do klietky. Aj keď, všetci poznáme ten fórik o klobáske, pre ktorú sa neoplatí chovať celé prasiatko. 

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach