Europa 2 - Maxximum muziky

Zomrel frontman skupiny Crazy Town, ktorá sa preslávila pesničkou Butterfly

Dnes obletela svet veľmi smutná správa. Vo veku 49 rokov zomrel Seth Brooks Binzer, známy pod umeleckým menom Shifty Shellshock. Aj napriek tomu, že o jeho smrti sme sa dozvedeli dnes, zomrieť mal už včera. Shifty bol známy ako spoluzakladateľ a hlavný spevák rap-rockovej skupiny Crazy Town, ktorá sa preslávila hitom Butterfly z roku 2001​.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Speváka mali včera nájsť mŕtveho vo svojom dome. Príčina smrti zatiaľ zverejnená nebola.  Shifty Shellshock sa dostal do popredia hudobného sveta so skupinou Crazy Town, kde kombinoval rap a rock do jedinečného štýlu, ktorý priniesol skupine medzinárodný úspech. Butterfly sa stala hymnou začiatku 21. storočia, dosiahla prvé miesto v hitparádach v niekoľkých krajinách a katapultovala album The Gift of Game do povedomia širokej verejnosti.

Podľa portálu PopCulture sprevádzali spevákov život aj osobné problémy a závislosť od drog. Viackrát sa pokúšal o rehabilitáciu, pričom jeho boj so závislosťou bol zdokumentovaný v reláciách ako Celebrity Rehab a Sober House pod vedením Dr. Drewa​. V roku 2012 bol krátko hospitalizovaný po strate vedomia a upadol do kómy, z ktorej sa neskôr prebral​, píše sa na portáli LA Weekly.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach