Europa 2 - Maxximum muziky

Slová nevieme, no predsa si ju spievame. Song Dragostea Din Tei od skupiny O-Zone dobyl svet

Raz do týždňa sa spolu s vami, našimi poslucháčmi, vyberie Becca a Šorty na hudobnú cestu do minulosti. Každú stredu po 16-stej vám zahráme banger, ktorý otriasol našimi životmi a vryl sa nám pod kožu.

Flashback bude pravidelná vec, na ktorú sa budeš môcť tešiť každý týždeň. Bangre, na ktoré si sa kedysi vrtel na parkete, nájdeš na našom webe a pozor – budú znieť aj z nášho éteru. Tak čo, vydáš sa s nami na cestu do minulosti? Tento týždeň sme si vybrali pesničku Dragostea Din Tei od skupiny O-Zone. Asi nejestvuje na našej planéte človek, ktorú by túto pieseň nepoznal, aj keď… Tie slová trošku pokulhávajú.

Tiež máš pri tomto songu flashback? Podeľ sa s Beccou a Šortym cez náš WhatsApp na tel. čísle 0905 030 090 a daj im vedieť, s čím alebo s kým sa ti táto pieseň spája.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Má 21 rokov

Dragostea Din Tei je ikonická pieseň moldavskej popovej skupiny O-Zone, ktorú vydali v roku 2003. Skladba sa okamžite stala hitom a rýchlo získala medzinárodnú slávu. Svojím chytľavým refrénom a dynamickým rytmom si získala milióny fanúšikov po celom svete.

Pieseň dosiahla vrchol hitparád v mnohých krajinách, vrátane Nemecka, Rakúska, Francúzska a Talianska. Celosvetovo sa predalo viac ako 12 miliónov kópií, čo z Dragostea Din Tei robí jednu z najpredávanejších piesní 21. storočia.

Stal sa internetovým fenoménom

V roku 2004 sa Dragostea Din Tei dostala do povedomia širokej verejnosti aj vďaka virálnemu videu Numa Numa od Garyho Brolsma. Toto video, v ktorom lip-syncuje na pieseň, sa stalo jedným z prvých veľkých virálnych videí na internete a prispelo k popularite piesne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dragostea Din Tei znamená Láska z lipy alebo sa to prekladá ešte aj ako Láska k lipám. Pieseň rozpráva o romantickom stretnutí pod lipovým stromom, chlapci sa dokonca prirovnávajú k rytierom a hrdinom, čím sa chcú „predať“ svojej milej.

Dragostea Din Tei sa stala symbolom raných 2000-tych rokov a dodnes je obľúbenou skladbou na diskotékach a retro párty. Jej jednoduchý, ale chytľavý text a melódia z nej urobili trvalý hit, ktorý oslovuje nové generácie fanúšikov.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach