Europa 2 - Maxximum muziky

Dianah Kay predstavuje tak trochu iný rozchodový song 3AM

Mladá slovenská speváčka Diana Kovaľová aka Dianah Kay sa chcela vyhnúť klasickému melancholickému rozchodovému songu a namiesto toho nahrať pred letom jeho energickú podobu.

Výsledkom je nový singel v slovenčine s názvom 3AM. „Spočiatku bola moja predstava skombinovať smutný text s energickou hudbou. Prvá verzia nástrelu jednej pasáže mala presne takú formu a bavila ma, ale keď som potrebovala dokončiť celok, už som to tak necítila, ako som pôvodne chcela. A tak som celý song prepísala znova. Nechcela som pred letom len ďalší smutný break-up song,“ spomína Diana na tri mesiace práce na piesni.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Na novom singli sa mi páči tá rozmanitosť. Všetci okolo mňa mi hovorili, že prvá sloha sa im páči a mala by som tak pokračovať aj v druhej, ale skúsila som to presne naopak a s väčšou razanciou. Nie úmyselne, ale jednoducho som to tak v tej chvíli cítila. Do 30 minút sme s producentom Maxom Miklošom celú slohu dokončili a mali sme z toho obrovskú radosť. Bol to jeden z najlepších dní v štúdiu,“ dodáva Dianah Kay.

Klip si natočila sama

Speváčka, ktorá trávi veľa času u rodičov v španielskej Malage, sa rozhodla k singlu natočiť klip, ktorý okrem pohybu zachytí aj chvíle, kedy sa cíti najprirodzenejšie, a to s jej najlepšími priateľmi. „Keď sme po dokončení singlu začali riešiť natáčanie videoklipu, rozhodla som sa spontánne skúsiť niečo pre mňa úplne nové. Mala som jasnú predstavu o tom, ako chcem, aby klip vyzeral a chcela som si ho natočiť a zostrihať sama. Podstatnú časť som točila s mojimi najlepšími kamarátkami, jednoducho len to, ako spolu trávime čas. Bavili sme sa, smiali, tancovali a spievali… Bol to super deň a my sme rýchlo prestali vnímať kameru. Chcela som vytvoriť klip tak, že ma to bude baviť a nebudem nad tým zbytočne veľmi premýšľať. Nikomu som o tom nepovedala a len výsledok poslala do vydavateľstva. Som veľmi rada, že sa im to páčilo a súhlasili,“ opisuje speváčka natáčanie videoklipu.

„Práca na 3AM mi veľmi pomohla sa posunúť, ako v hudbe, tak aj v súkromnom živote. Naučila som sa, že nie je vždy potrebné sa držať štruktúr alebo noriem a že nezáleží na tom, aké prekážky ti život postaví do cesty, ale ako na ne reagujeme,“ opisuje svoju novú skúsenosť Dianah.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach