Europa 2 - Maxximum muziky

Grape na Maxximum s Otcom Mircom: Ako prví vieme tému tohtoročného festivalu

Festival Grape bude tento rok na Maxximum! V nasledujúcich 4 týždňoch ťa pripravíme na jeden z najlepších slovenských festivalov, ktorý sa bude konať od 9. do 10. augusta 2024. Becca a Šorty privítali v štúdiu Europy 2 otcov festivalu Jančiho Trstenského a Juraja Podmanického. Spoločne s organizátormi bol v štúdiu aj Miroslav Janík známy ako Otec Mirec. Toto je Festival Guide Europy 2, v ktorom ti predstavíme, na čo sa počas festivalu môžeš tešiť a čo by si si nemal nechať ujsť!

Každý ročník festivalu začína veľkolepou otváračkou, ktorej je Otec Mirec súčasťou už niekoľko rokov. „Táto spolupráca bola náhodná. Vy (Janči a Juraj – pozn. red.) ste mi vytvorili funkciu vodcu tanečných tlúp,“ hovorí Mirec.

Hraj o lístky!

Chceš ísť na Grape? Každý pondelok hráme v popoludňajšej show Beccy a Šortyho o lístky! 

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„On dokáže dať dokopy 100 ľudí, ktorí sa dobre hýbu a dobre vyzerajú. Je to doslova otec fantastickej skupiny,“ hovorí Juraj Podmanický, ktorý zároveň dodáva, že otváračka je každý rok spojená s choreografiou, ktorú má Otec Mirec na starosti. Podľa neho nie je najťažšie dať dokopy 100 ľudí, ale náročné je ich rozhýbať a docieliť, aby sa stretli.

Otváračka bude tento rok iná a so špeciálnym prekvapením!

Náš Šorty bude mať na Grape tento rok premiéru. Naživo ešte otváračku nezažil, a tak ho zaujímalo, ako to vyzerá. „Je to veľkolepé. Nadšenci na ňu, si myslím, že vždy čakajú,“ hovorí Otec Mirec a dopĺňa, že chce vytvoriť niečo, čo nevyzerá dobre len naživo, ale následne aj na videu, aby všetci ľutovali, že pri tom neboli. Návštevníkov chcú nalákať na prekvapenie.

Tento rok oslávi Grape 13. rokov, a tak vybrali jasnú tému. „Tohtoročná téma bude gotik, mystik, bude to proste strašidelné. Povedal by som, že nosná téma bude Horor,“ prezradili exkluzívne pre Europu 2 organizátori.

Ak sa chystáš tento rok na Grape, dresscode sa bude niesť v tejto téme a my sme už teraz zvedaví, čo návštevníci vymyslia. Nezabudni prísť v piatok 9. augusta o 12:00 hod. pred hlavnú bránu. Prečo? Pretože otváračka bude tento rok špeciálna! „Povolali sme rapera Fobia Kid, aby tento temný ročník otvoril,“ prezradili jedno z prekvapiek!

Ak chceš vedieť, ako funguje zákulisie tohto nadupaného festivalu, vypočuj si rozhovor s jedným z jeho zakladateľov Jurajom Podmanickým, ktorý bol v Bekimovom horúcom kresle!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach