Europa 2 - Maxximum muziky

Teenage Dirtbag: Kultová hymna outsiderov, ktorá dojala svet

Raz do týždňa sa spolu s vami, našimi poslucháčmi, vyberie Becca a Šorty na hudobnú cestu do minulosti. Každú stredu po 16-stej vám zahráme banger, ktorý otriasol našimi životmi a vryl sa nám pod kožu.

Flashback bude pravidelná vec, na ktorú sa budeš môcť tešiť každý týždeň. Bangre, na ktoré si sa kedysi vrtel na parkete, nájdeš na našom webe a pozor – budú znieť aj z nášho éteru. Tak čo, vydáš sa s nami na cestu do minulosti? Tento týždeň sme si vybrali pesničku Teenage Dirtbag od skupiny Wheatus. Asi nejestvuje na našej planéte človek, ktorú by túto pieseň nepoznal, aj keď, výnimka potvrdzuje pravidlo.

Tiež máš pri tomto songu flashback? Podeľ sa s Beccou a Šortym cez náš WhatsApp na tel. čísle 0905 030 090 a daj im vedieť, s čím alebo s kým sa ti táto pieseň spája.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladbu Teenage Dirtbag napísal Brendan B. Brown, frontman americkej rockovej kapely Wheatus. Vyšla v roku 2000 ako hlavný singel z ich debutového albumu Wheatus. Pieseň je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré zažil Brendan B. Brown ako tínedžer. Text hovorí o mladom mužovi, ktorý sa cíti byť outsiderom a zamilovaný do dievčaťa, ktoré ho ignoruje.

Teenage Dirtbag sa stal obrovským hitom, najmä v Spojenom kráľovstve, Austrálii a ďalších krajinách. Skladba dosiahla prvé miesto v Austrálii a TOP 10 vo viacerých európskych krajinách. V USA dosiahla 7. miesto v rebríčku Billboard Modern Rock Tracks.

Pieseň získala ešte väčšiu popularitu vďaka filmu Loser z roku 2000, kde bola použitá v soundtracku. Film rozpráva príbeh o outsiderovi na vysokej škole, čo rezonovalo s témou skladby.

Videoklip k piesni Teenage Dirtbag zahŕňa hercov Jasona Biggsa a Mena Suvariho, ktorí hrali hlavné úlohy aj vo filme Loser. Videoklip kombinuje scény z filmu s vystúpením kapely, čo prispelo k jeho úspechu .

Teenage Dirtbag sa stala kultovou skladbou, ktorá si získala milióny fanúšikov po celom svete. Pieseň má mnoho coverov rôznymi umelcami a kapelami, čím si zachovala svoju popularitu aj po viac ako dvoch desaťročiach od svojho vydania.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach