Europa 2 - Maxximum muziky

Hniezdo drogových kartelov je krásne mesto a Kolumbia ma naučila, že nie všetko, čo sa hovorí, je pravda

Každú nedeľu o 18-tej na webe Europa 2 vám prinášame články od blogera a cestovateľa Milana alias Bez Mapy, ktorý sa jednoducho jedného dňa postavil, dal výpoveď a odletel jednosmerne na Filipíny. Teraz sa potuľuje po svete a zarába si tým, čo ho baví.

A ako to celé začalo sa dočítate TU >>

Aj prostredníctvom nášho webu vám bude pravidelne prinášať zážitky a postrehy zo svojich ciest. Tentokrát sa rozhodol porozprávať, ako je to naozaj s Kolumbiou:

,,Pred mojou cestou do Kolumbie ma zaplavili tie klasické správy, ktoré mi chodia, keď letím do krajiny, ktorá nepatrí medzi vysnívané destinácie Slovákov. V podstate to je každá okrem Egypta, Bali a Thajska.

Kolumbia má stále povesť jednej z najnebezpečnejších krajín na svete, čo už dávno nie je pravda. Prirovnal by som to k všeobecnému mysleniu si zahraničných turistov, že Československo stále existuje. Podobne, ako sa Kolumbia pozviechala zo svojej drogovej éry, rovnako sa rozpadlo aj Československo.

Dnes je Kolumbia vzorom pre celú Južnú Ameriku a turizmus tu prudko rastie. Aj keď hlavné mesto, Bogotá, nepatrí medzi najnavštevovanejšie mestá v krajine, mne sa tu páčilo. Všetci, čo sledujú Americké seriály už počuli o meste Medellín, hniezde drogových kartelov. Dnes ide o najmodernejšie mesto Kolumbie a jediné mesto krajiny, ktoré má vlastné metro. Ja som tu strávil takmer dva týždne a je to mesto, v ktorom by som mohol žiť. Hovorí sa mu aj mesto večnej jari – je to pravda. Teplota sa tu neustále drží okolo 20 stupňov, čo je veľmi príjemné.

Kolumbia má tiež najkrajšie pláže Karibiku a mesto Cartagena patrí medzi najviac zachované mestá, čo sa týka koloniálnej architektúry. Pláže ako Playa Blanca sú vyhľadávané turistami z celého sveta.

Aby som to zhrnul, už dávno som si povedal, že nebudem veriť tomu, čo sa „všeobecne vie“. Rozumiem, že lístok nepadá ďaleko od stromu, ale názor si vždy rád urobím vlastný. Kolumbia je bezpečná krajina, aj keď má svoje muchy. Napísal som článok o bezpečnosti v Kolumbii, kde som zhrnul svoje domnienky z mesačného cestovania po krajine.“

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Viac fotografií z Kolumbie nájdeš v galérii >>

Pikantnými zábermi na Instagrame nešetrí!

Hviezdy hovoria jasnou rečou. Toto sú dve najinteligentnejšie znamenia zverokruhu.

Slovák Milan si plní cestovateľský sen. Pozrite sa, čo sa mu podarilo!

10 dôvodov, prečo milujeme Eda Sheerana. Viac čítajte tu.

Neprajníci sa pustili do Dary Rolins. Speváčka vrátila tvrdý úder!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach