Europa 2 - Maxximum muziky

Kam na dovolenku v Španielsku? Túto destináciu by ste nemali vynechať

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Ak si na Facebooku Europa 2 uhádol, že dnešným stredomorským mestom bude Alicante, máš dobrý prehľad.

Alicante nepatrí medzi top turistické destinácie Španielska a to hneď z jedného dôvodu – nachádza sa kúsok od Valencie a Barcelony, ktorá „stiahne“ všetkých turistov. Ja som sa v Alicante zúčastnil blogerskej konferencie a stihol si pozrieť mesto. Oplatí sa?

Odporúčanie číslo 1.: Kľudne príď do Alicante v hlavnej sezóne. Ako som spomínal v odstavci vyššie, v lete má turistov, no nie je to nič neznesiteľné. Práve naopak, na Alicante sa mi najviac páči to, akou typickou španielskou atmosférou oplýva. Ak si predstavuješ Španielsko ako uzučké uličky s kričiacimi babkami na balkónoch, tak vitaj v Alicante.

Odporúčanie číslo 2.: V Alicante určite nevynechaj hrad Santa Bárbara, ktorý sa rozprestiera nad mestom a ten výhľad do šíreho okolia ťa dostane. Z jednej strany mesto, z druhej Stredozemné more. Len bacha v tom teple, tá stúpačka je trošku náročná.

Odporúčanie číslo 3.: Zastav sa na ostrove Tabarca, ktorý milujú najmä tí, čo sa chodia potápať alebo šnorchlovať. Ide o celkom príjemný celodenný výlet, keďže ostrov Tabarca leží len 40 minút plavby z Alicante.

PS: Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde pravidelne pridávam tipy na akciové letenky. Možno čoskoro pribudne aj Alicante. Ak máš otázku, napíš napíš mi na Facebooku alebo Instagrame.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach