Europa 2 - Maxximum muziky

Katy Perry letela do vesmíru: Speváčka prekonala gravitáciu, zaspievala v beztiaži a po pristátí pobozkala zem​

Katy Perry sa zapísala do histórie ako prvá popová hviezda, ktorá sa vydala do vesmíru. Dňa 14. apríla 2025 sa pripojila k prvej čisto ženskej posádke na palube rakety Blue Origin NS-31, čím sa stala súčasťou historického momentu, informuje portál ABC.

Počas 11-minútového letu, ktorý zahŕňal približne tri minúty beztiaže, Perry prekvapila svojich spolucestujúcich tým, že zaspievala pieseň What a Wonderful World od Louisa Armstronga. Týmto gestom chcela zdôrazniť krásu našej planéty a inšpirovať budúce generácie žien, píše sa na portáli ​Business Insider.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Keď pristála, pobozkala zem

Po bezpečnom pristátí v Texase Perry vystúpila z kapsuly, pobozkala zem a zdvihla k nebu margarétku, ktorú si priniesla na počesť svojej štvorročnej dcéry Daisy. Zároveň tento kvietok označila za odolný. Tento dojemný moment zachytili prítomní diváci, medzi ktorými boli aj jej snúbenec Orlando Bloom a ich dcéra, píše sa na portáli Page Six.

Zatiaľ čo mnohí obdivovali speváčkinu odvahu a inšpiratívny prístup, niektorí jej gesto označili za prehnané. Napriek tomu speváčka zdôraznila, že jej účasť na misii bola motivovaná túžbou inšpirovať ženy a dievčatá po celom svete. ​Tento let bol prvým čisto ženským vesmírnym letom od roku 1963, keď Valentina Tereškovová bola prvou ženou, ktorá letela do vesmíru.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach