Europa 2 - Maxximum muziky

Dôvodov, prečo si dopriať čokoládu, je dokopy 6: Dosť na to, aby ste sa do nej zahryzli okamžite!

Bez sladkého a najmä čokolády si veľa z nás nevie predstaviť deň aj napriek následným výčitkám. Rýchlo však s nimi preč! My vám prezradíme 6 dôvodov, pre ktoré by ste si mali tejto obľúbenej pochúťky dopriať ešte viac!

1.Siahate automaticky po čokoláde keď ste v strese? Dobre robíte! Čokoláda je totiž univerzálny liek na akýkoľvek hnev, smútok či trému.

2.Vďaka čokoláde znižujete riziko infarktu a mŕtvice o 11%. V mladom veku vám síce takéto veci nehrozia, no ako sa hovorí- prevencia je základ.

3.Obdobie chrípok je v plnom prúde tak prečo si nedopriať sladké posilnenie imunity? Nachádzajú sa v nej antioxidanty, ktoré nám pomáhajú v každodennom boji s vírusmi.

4.Riešenie sa ukrýva v čokoláde aj keď vám niekto pravidelne zvyšuje tlak. Toto snáď nepotrebuje ďalší komentár.

5.Ak siahate po svojej obľúbenej tabličke najmä po obede, pokojne v tomto zvyku pokračujte. Po konzumácii kvalitnej čokolády sa v črevách znásobuje množstvo dobrých baktérii, ktoré vám pomôžu s trávením aj keď ste to s hlavným jedlom trošku prehnali.

6.Chudnutie a čokoláda?! Áno, pretože obsahuje látky, ktoré zrýchľujú metabolizmus. No tak ako pri predošlých bodoch, aj tu by ste si mali dať veľký pozor na zloženie, lebo v opačnom prípade spaľovanie spomalíte a z chudnutia nebude nič.

Tak ako, našli ste si aspoň jeden dôvod, prečo po nej siahnuť práve dnes?

zdroj: jenzeny.cz

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach