Europa 2 - Maxximum muziky

Prichádza nová aplikácia, ktorá vám bude platiť za tú najbežnejšiu vec!

Premýšľate často nad tým ako si skrátiť cestu a bez dopravného prostriedku si ani neviete predstaviť deň? Na trhu sa čoskoro objaví novinka v podobe mobilnej aplikácie, ktorá vás presvedčí, že ísť pešo sa skutočne oplatí. Bitwalking bude totiž svojim užívateľom platiť za obyčajné chodenie.

Zarobené peniaze dostanete na účet v špeciálnej mene- Bitwalking dolároch. Tie sa potom budú dať vymeniť za hotovosť alebo minúť online. A to najpodstatnejšie, na to, aby ste zarobili jeden takýto dolár musíte urobiť 10 000 krokov, čo je približne osem kilometrov. Zdá sa vám to veľa? Podľa výskumov japonských vedcov urobia ľudia so sedavým životným štýlom 3500 až 5000 krokov denne, tí aktívnejší od 5000 do 8000 krokov. Znamená to teda, že na to, aby sa vám mesačne objavila na účte aspoň menšia dvojciferná suma netreba žiadne veľké úsilie.

Na spustenie tejto aplikácie u nás si budeme musieť ešte chvíľu počkať, tí nedočkaví však budú môcť poslať žiadosť o pozvánku a byť tak medzi prvými, ktorí budú môcť na Slovensku túto novinku vyskúšať. Prvá verzia bude dostupná len v Japonsku, Veľkej Británii a v dvoch afrických krajinách- Keni a Malawi. Úlohou projektu totiž nie je len boj proti obezite a kardiovaskulárnym ochoreniam, ale aj poskytnutie alternatívneho príjmu ľuďom v týchto rozvojových krajinách. Práve tam ľudia denne prejdú za prácou pešo približne desať kilometrov. Na čo však tvorcovia veľmi nemysleli je fakt, že väčšina afrických domorodcov nevlastní smartfón a v divočine by ťažko hľadali Wi-Fi sieť či GPS signál, vďaka ktorým aplikácia funguje.

zdroj:refresher

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach