Europa 2 - Maxximum muziky

ASTON MARTIN z novej bondovky bude na predaj

Aston Martin vytvoril na zákazku celkom desať áut DB10 pre nový film s Jamesom Bondom. Luxusný výrobca áut plánuje jedno z nich ponúknuť v aukcii budúci rok.

Vozidlo však nemá potrebné certifikácie, aby sa s ním mohlo jazdiť po ceste. To znamená, že nový majiteľ ho bude môcť len umiestniť do svojej zbierky a ukazovať priateľom.

Len dva automobily, ktoré sa objavili v bondovkách, boli vytvorené špeciálne pre daný film a neboli k dispozícii verejnosti. Pred DB10 to bol ešte Jaguar C-X75, ktorých vyrobili 7 kusov.

„Je to prvýkrát, čo sme vytvorili auto, ktoré je úplne na mieru pre Bonda,“ povedal hovorca Aston Martin David Adams.

CNN uviedla, že pri natáčaní 24. filmu s Jamesom Bondom bolo celkom zničených áut v rekordnej hodnote 24 miliónov libier (cca 33 651 150 eur), vrátane siedmich DB10.

Spisovateľ Ian Fleming nechal Bonda vo svojich románoch, podľa ktorých sa filmy začali natáčať, riadiť Bentley. Vo filmoch už slávny agent riadil tiež BMW, Lotus Esprit, ktorý bol dokonca obojživelný a jeho majiteľom je dnes šéf automobilky Tesla Motors Elon Musk, športový model Toyota 2000GT, Alfu Romeo, Ford či AMC Hornet.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach