Europa 2 - Maxximum muziky

Ikea na základe kresieb od detí vyrába plyšové hračky

Švédska firma Ikea prišla spolu s organizáciou Unicef so skvelým nápadom ako pomôcť chudobným deťom. Deti nakreslia na papier obrázky vysnívaných hračiek a tie najlepšie potom Ikea vyrobí. Následne sa hračka začne predávať v obchodných domoch Ikea po celom svete a pomôže tak deťom žijúcim v chudobných podmienkach. Za každú plyšovú hračku alebo knižku pre deti, ktorú od 25. októbra do 26. decembra 2015 zakúpite v obchodnom dome Ikea, venuje nadácia 1 euro organizáciám UNICEF a Save the Children.

Tento rok deti budú môcť opäť navrhnúť plyšovú hračku pre dobrú vec. Ak máte deti, malých súredencov alebo známych, ktorých deti vedia pekne kresliť a sú kreatívne, priveďte ich do obchodného domu IKEA v Bratislave na workshop pre malých dizajnérov, ktorý bude prebiehať od 5. do 7. novembra 2015 od 10:00 do 20.00 h.

A čo vy viete, budúci rok sa možno hračka práve vašej ratolesti objaví na pultoch obchodného domu a prispeje tak k pomoci deťom v chudobných krajinách. Každopádne je to veľmi pekná myšlienka… 🙂

zdroj: ikea, doba

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach