Europa 2 - Maxximum muziky

10 dôvodov, prečo sa vám stále nedarí schudnúť

Plavková sezóna sa neúprosne blíži a vy stále nie a nie schudnúť. Prečo? Možno robíte jednu z týchto 10 zásadných chýb. Začnite teda chodiť častejšie na prechádzky a poriadne prežúvať 😀

1. Pijete málo tekutín

Dostatočný pitný režim podporí vaše trávenie a rozprúdi lymfatický systém. Takže veľa pite a budete chudnúť! Ale pozor – pitím myslíme vodu 🙂

2. Nechodíte na prechádzky

Aj malá prechádzka každý deň dokáže doslova zázraky! Skúste cestou do práce, zo školy alebo kamkoľvek inam vystúpiť o pár zastávok skôr, alebo ísť do práce pešo…Už za pár týždňov sa budete cítiť oveľa lepšie.

3. Cvičíte nalačno

Keď budete cvičiť nalačno, budete prichádzať skôr o svaly než o tuky. Ak sa vám zle cvičí s plným žalúdkom, dajte si aspoň malú müsli tyčinku alebo banán, budete mať aj viac energie.

4. Príliš toho nenaspíte

Ak veľa cvičíte, musíte si nájsť čas aj na regeneráciu a tá prebieha práve najviac počas spánku. Navyše je dokázané, že čím viac toho naspíte, tým menší budete mať hlad!

5. Nejete dostočné množstvo zeleniny

Zelenina je jednoducho zdravá, nemá veľa kalórií, zaplní vám žalúdok a nepriberiete po nej.

6. V noci vyjedáte chladničku

Aj každé malé dieťa vie, že v noci sa jednoducho neje! Skúste sa preto raz ovládnuť a vydržať s jedlom až do rána.

7. Kŕmite sa postojačky

Určite si presný čas, kedy budete raňajkovať, desiatovať, obedovať i večerať. Bezduché postávanie a kŕmenie sa v stoji pri chladničke vedie akurát tak ku kilám navyše.

8. Neraňajkujete

Raňajky sú základ dňa! Ak sa ráno dobre najete, budete si môcť dať menšiu porciu obeda, pretože nebudete mať taký hlad a takto to bude postupovať až do večera.

9. Jete bez rozmýšľania

Premýšľajte nad tým, čo vkladáte do úst a prestaňte do seba pri televízii ládovať všetko, čo nájdete vo svojej chladničke.

10. Nekrájate si jedlo

Krájanie potravín na malé kúsky sa môže zdať tak trochu detinské, ale štúdie dokazujú, že ľudia, ktorí si krájajú jedlo na maličké kúsky, sú vo výsledku oveľa viac spokojnejší, zdravší a hlavne chudší!

zdroj: humr.cz

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach