Europa 2 - Maxximum muziky

Hviezdy, ktoré vyhasli príliš skoro

Michael Jackson

Popový kráľ zomrel v roku 2009 na zlyhanie srdca. Príčinou jeho smrti bola otrava silným sedatívom, ktoré Jacksonovi podával proti bolesti jeho osobný lekár. Ten bol obvinený z neúmyselného zabitia, ale neskôr bol prepustený na kauciu. Smrť Michaela zasiahla celý svet. Milióny fanúšikov sa s tým nemôžu vyrovnať dodnes.

Amy Winehouse

Mladá geniálna hudobníčka s nezabudnuteľným hlasom a sebazničujúcim životným štýlom. Našli ju mŕtvu vo vani. Amy mala už predtým problémy s drogami a to sa jej stalo pravdepodobne osudným.

Whitney Houston

Jedna z najúspešnejších svetových speváčok a najviac oceňovaná umelkyňa všetkých čias. Zomrela nešťastnou náhodou, keď sa utopila vo vani. K jej smrti dopomohli problémy so srdcom a kokaín.

John Candy

Kanadský filmový herec sa preslávil trhákom Kokosy na snehu, v ktorom hral trénera. Tiež ho môžete poznať z komédie Lietadlá, vlaky, automobily. Sympatický tlsťoch bojoval celý život s obezitou. Rok pred smrťou držal prísne diéty a prestal fajčiť. Bohužiaľ zomrel vo svojich 43 rokoch na srdcový infarkt.

Heath Ledger

Austrálsky herec sa preslávil rolou vo filme Skrotená hora, za ktorú získal aj nomináciu na Oscara a Zlatý glóbus. Špekulovalo sa, že to bola samovražda, ale ukázalo sa, že ho zabila kombinácia antidepresív a práškov na spanie. Po svojej smrti získal Zlatý Glóbus za rolu Jokera vo filme Temný rytier. Len škoda, že sa toho nedožil…

Paul Walker

Hviezda filmovej série Rýchlo a zbesilo. Paul zomrel pri tragickej autonehode v Los Angeles. Červené Porsche, ktoré riadil jeho priateľ, vyletelo z cesty, nabúralo do stĺpu a začalo horieť. Mladý sympaťák miloval rýchlosť a luxusné autá. Zomrel aspoň pri tom, čo miloval. Fanúšikovia ho môžu vidieť v premiére filmu Rýchlo a zbesilo 7.

Elvis Presley

Vo veku 42 rokov zomrel kráľ rock’n’rollu.

Elvisa vraj našla v bezvedomí jeho snúbenica Ginger Aldenová, bezvládne telo ležalo na zemi v kúpeľni. Lekári konštatovali smrť predávkovaním medikamentmi.

O jeho smrti sa špekuluje dodnes.

Kurt Cobain

Americký spevák, gitarista, skladateľ, frontman skupiny Nirvana.

Zastrelil sa brokovnicou a zanechal list na rozlúčku. Ten deň skončila aj závratná kariéra jeho skupiny Nirvana.

Kurt bol citlivý človek. Nie je tajomstvom, že bol ťažko závislí na heroíne. Veľmi ťažko sa zmieroval so slávou, mal časté depresie a večné hádky s manželkou mu tiež určite nepridali.

Cory Monteith

Kanadského herca, ktorý sa preslávil rolou stredoškolského študenta Finna v televíznom seriáli Glee, našli v hotelovej izbe. Vedľa bezvládneho tela sa našlo narkomanské „nádobíčko“, lyžička, zvyšky heroínu a injekčná striekačka. Pohľadný herec a lámač dievčenských sŕdc zomrel na predávkovanie.

Marilyn Monroe

Aj po pol storočí je smrť nezabudnuteľnej Marilyn záhadou. Správa o jej smrti šokovala celý svet. Dodnes sa o tom špekuluje.

Len málokto nepozná jej meno. Bola filmovou herečkou, speváčkou, producentkou a dodnes je ikonou ženskej krásy. Ešte, aby nie. Jej pôvab je nadčasový a nikdy nevyjde z módy …

Petr Muk

V 45 rokoch nás opustil umelec, ktorý silno vynikal na českej scéne. Spevák bol nájdený vo svojom byte. Predávkoval sa liekmi a zapil ich alkoholom. Peter od svojich 19 rokov trpel maniodepresívnou psychózou a musel byť pod neustálym dohľadom psychiatra.

Momentálne bojuje o svoj život i dcéra Whitney Houston – Bobbi Kristina Houston

Dcéru Whitney Houston našli ponorenú tvárou dole vo svojej vani. Nikto však nevie presný dôvod jej kolapsu. Bobbi chcela ísť v stopách svojej matky a živiť sa spievaním. Aj keď jej lekári nedávajú veľké šance, nádej umiera ako posledná. Bobbi je bojovníčka a my jej prajeme, aby sa nevzdala.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach