Europa 2 - Maxximum muziky

13 vecí, ktoré ste nevedeli o filme 50 odtieňov sivej

1) Hoci mala predstaviteľka hlavnej postavy Dakota Johnson dlhoročný vzťah s hercom Jordanom Masterson, priznala, že pri nakrúcaní preskočila iskra aj medzi ňou a hlavným mužským predstaviteľom Jamiem Dornanom.
2) Na filme sa podieľali aj vyznávači sado mäso! Konkrétne jeden muž a jedna žena. Pomáhali hercom lepšie sa vžiť do úlohy.
3) Film mala pôvodne režírovať Angelina Jolie. Pýtala si však príliš veľký honorár.

7) Herečku Dakotu Johnson ponuka na hlavnú úlohu Anastasie dojala a rozplakala.
8) Snímok mal mať pôvodne premiéru už 1. augusta 2014, producenti sa však nakoniec rozhodli využiť sviatok svätého Valentína.
9) Herec Matt Bomer bol jedným z hlavných favoritov na rolu Christiana Greya. Nakoniec však rolu odmietol. Jeho fanúšikov to pobúrilo natoľko, že spísali na internete petíciu pre jeho obsadenie.

10) Rovnako herec Charlie Hunnam mal stvárniť hlavnú rolu Christiana Greya, ale nakoniec túto úlohu odmietol. Zdôvodnil to tým, že nemá dostatok času na prípravu a nakrúcanie kvôli seriálu Zákon gangu.

11) Skor ako bola do úlohy Anastasie Steelovej obsadená Dakota Johnson, uvažovalo sa o Emme Watson, Lauren Watson, Shailene Woodley, Elizabeth Olsen, Imogen Poots, Alicia Vikanderovej a Felicity Jones.
12) Herci Garrett Hedlund, Ryan Gosling a Chris Hemsworth odmietli úlohu Christiana Graya, zatiaľ čo sa o ňu ešte uchádzali Christian Cooke, Ian Somerhalder a Dominic Cooper. Ďalší z uchádzačov bol Stephen Amell, ale rolu nakoniec získal Jamie Dornan.
13) A napokon, sama autorka knižnej predlohy LE James si priala, aby hlavnú mužskú rolu stvárnil Robert Pattinson !!!

Film Päťdesiat odtieňov sivej uvidíte na plátnach slovenských kín už od štvrtka 12. februára 2015.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach