Europa 2 - Maxximum muziky

Osamelý jazdec 2013

Skupina texaských rangerov padne v kaňone do pasce. Po prestrelke sa v plytkom hrobe z celej partie ako jediný preberie John Reid (Armie Hammer), keď mu život zachráni svojrázny indiánsky bojovník Tonto (Johnny Depp). S jeho pomocou sa z Reida, radového muža zákona, stáva legendami opradený a spravodlivosť brániaci Osamelý jazdec. Než k tomu však dôjde, divákov čaká divoká jazda s vtipnými nezhodami, ktoré dvojicu nepravdepodobných partnerov naučia spolupracovať a bojovať proti chamtivosti a korupcii…

V Osamelom jazdcovi sa objaví aj držiteľ prestížnych cien Emmy a Zlatý glóbus, Tom Wilkinson ako budovateľ národa Latham Cole; William Fichtner (Temný rytier) v úlohe nepriateľa hlavných hrdinov Butcha Cavendisha; držiteľ Emmy Barry Pepper (Kennedyovci) ako puntičkársky kapitán J. Fulle; James Badge Dale (Iron Man 3) ako Johnov starší brat a texaský ranger Dan Reid; Ruth Wilson (Luther) ako Danova žena a Johnova bývalá priateľka Rebecca Reid. Ohromné obsadenie uzatvára držiteľka dvoch nominácií na Oscara a šiestich nominácií na Zlatý glóbus, Helena Bonhan Carter (Kráľova reč) v úlohe okázalej jednonohej majiteľky saloonu Red Harrington.

K fantastickému výsledku prispeli aj oscarový odborník na make-up Joel Harlow (Star Trek, Alica v krajine zázrakov), Penny Rose (Piráti Karibiku: V neznámych vodách), bez ktorej by kostýmy nevyzerali správne dobovo; strhujúca kamera Bojana Bazelliho (Pán a pani Smithovci); realisticky vyzerajúce efekty supervízora Tima Alexandra (Rango) a Garyho Brozevicha (Hnev titánov), strih Craiga Wooda (Rango) a Jamesa Haygooda (Tron: Dedičstvo) a nemožno zabudnúť na hudbu Hansa Zimmera (Návrat temného rytiera, Piráti Karibiku: V neznámych vodách).

Snímku režíroval Gore Verbinski, ktorý ju s Jerry Bruckheimerom aj produkoval. Pod pôvodným námetom sú podpísaní Ted Elliot a Terry Rosio (všetky diely Pirátov z Karibiku) a Justin Haythe (Núdzový východ). Skúsené trio napokon stojí aj za finálnou verziou scenára. Výkonnými producentmi Osamelého jazdca sú Mike Stenson, Chad Oman, Ted Elliot, Terry Rossio, Johnny Depp, Eric Ellenbogen a Eric McLeod.

KsYZ3-YjQ7g

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach