Europa 2 - Maxximum muziky

Víkend s Festivalom City Beats

Bratislava bude začiatkom leta hostiť nový mestský hudobný festival, na ktorom sa predstavia interpreti z Európy, ale aj z Kanady, USA či Karibiku. Multižánrový BA City Beats sa uskutoční 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží a ponúkne vystúpenia anglickej speváčky Katy B, manchesterskej indie-rockovej kapely Everything Everything či londýnskej drum „n“ bassovej formácie Rudimental, ktorá len pred pár týždňami ovládla britský singlový aj albumový rebríček. Vo všetkých troch prípadoch pôjde o slovenské koncertné premiéry.

Na prvej edícii podujatia sa ukáže aj americký soulový spevák Aloe Blacc, známy hitom I Need a Dollar, ďalej anglické zoskupenie Stereo MCs s dídžejským setom, britskí priekopníci ambient housu The Orb, vokálna formácia The Boxettes aj britské grimeové zoskupenie Hadouken!. Kanadu bude v Bratislave reprezentovať rockové trio Danko Jones, Izrael electro-popová formácia Terry Poison a Rakúsko downtempová dvojica Tosca.

Na svoje si prídu aj milovníci džezu a latina, a to na vystúpeniach kubánskej speváčky a flautistky Glendy López a slovenského bubeníka Martina Valihoru s kubánskymi a americkými muzikantmi. Z domácej scény sa na BA City Beats predstaví populádna ska formácia Polemic, speváčka Jana Kirschner, hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This a tiež rapper Vec. Napriek už aj tak bohatému programu organizátori line up ešte stále neuzavreli.

Výhodou BA City Beats je fakt, že sa koná v bezprostrednej blízkosti centra mesta, hneď pri Dunaji, a preto má výbornú dopravnú dostupnosť. Navyše, návštevník v areáli nemusí nabehať stovky metrov, aby sa dostal od pódia k jedlu či nápojom, a preto sa dá festival označiť ako maximálne komfortný. BA City Beats je teda určený aj tým, ktorí z bežných festivalových stanovačkových akcií už vyrástali, no kvalitná hudba ich stále láka.

Afterpárty po denných programoch, ktoré sú v cene lístka, bude hostiť klub LOFT!. Ľudia sa tak budú môcť zabávať aj po polnoci. Permanentky na podujatie sa predávajú v sieti Ticketportal za 39 eur. Na mieste bude stáť lístok na dva dni 49 eur.

M97vR2V4vTs

cJNXXuAxkfk

iR6oYX1D-0w

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach