Europa 2 - Maxximum muziky

Skupina AMO v ZOO

Skôr, než sa skončí rok 2013, fanúšikovia AMO & Band sa dočkajú nového albumu svojej obľúbenej formácie. Ako prvý singel z pripravovanej platne predstavili Opak a Moe skladbu „Zlaté časy“. Kým si ich skalní budú môcť vypočuť celú dosku, chalani im ponúknu ešte dve exkluzívne ochutnávky. Prvou z nich je skladba DOMA, ktorej singel formácia zverejnila práve dnes v ZOO.

V uliciach Bratislavy, vo výťahu v petržalskom nadchode, na koľajniciach uprostred vlakovej trate, na brehu jazera, na strechách nad Bratislavou… Tam všade ste mohli v uplynulých dňoch vidieť a počuť AMO & Band, ako si spieva, rapuje, hrá, tancuje a zabáva sa. Dvojica Opak a Moe totiž nedávno „spáchala“ zopár expresne rýchlych improvizovaných „koncertov“ na viacerých netradičných miestach. K tomu si ešte „pribalili“ celú svoju kapelu, a zopár kamier, aby mohli z nakrúteného materiálu vytvoriť videoklip k svojmu letnému hitu „Doma“. „Námet na text som mal dosť dlho v hlave, keďže veľa cestujem a stretávam rôznych zaujímavých ľudí. Vtedy cítim, že naozaj žijem, že sa deje niečo, čo stojí za zapamätanie. Ten text má byť o tom, že si to užívam,“ opisuje vznik songu Moe, ktorý tentokrát spoločne s Opakom otextoval hudbu z pera producenta Marcela Véna.

„Videoklip by som vedel spraviť tak, že sa s kapelou ocitáme na rôznych miestach sveta, ale… na to nemáme čas,“ žartuje Moe, ktorý prišiel nielen s námetom na song, ale z časti i na jeho vizuálnu verziu. Ako lokácie mu napokon poslúžili náhodné miesta v Bratislave na ktorých sa kapela ocitala v priebehu nedávnych dvoch týždňov medzi jednotlivými koncertmi. Počas rozprávania o výrobe prezrádza i to, pre ktorého člena skupiny bolo extrémne rýchle nakrúcanie najnáročnejšie: „Kapela bola super. Bolo to náročné z hľadiska logistiky – presúvanie sa, medzitým koncert – ale zvládli to s prehľadom, hlavne bubeník, ktorý musel bicie vláčiť a rozkladať asi 15 krát! (smiech)“ Napriek logistickej náročnosti však aktéri klipu opisujú celú pointu i technické spracovanie ako veľmi jednoduché: Nešlo o žiadnu veľkú výpravu, ani štáby, svetlá, nič podobné. Použili sme viacero malých kamier, ktoré sa dajú umiestniť v podstate kamkoľvek, a išlo sa,“ spomína Opak. „Celkovo to uvoľnenie pri natáčaní, ako aj samotný scenár, boli skôr o tom, zabaviť sa, a urobiť jednoduchý príjemný klip k letnému singlu, a myslím, že to vyšlo,“ dodáva Moe a vyzdvihuje veľkú ochotu a rýchlosť týmu Hugespot.sk, menovite na Maťa Longauera, Annu Gekrepten a Petra „Huga“ Hurinského, ktorých čakala po nakrúcaní bojová úloha v podobe postprodukcie, teda strihu asi sto hodín záberov z niekoľkých kamier. Výsledok si môžu fanúšikovia pozrieť už dnes, a dať si tak malú ochutnávku z albumu, s ktorým AMO & Band príde už túto jeseň.

lhDHsrbdut8

[oldEvropaGallery src=“5872/amo_2537-uprava-2-small.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01941.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01944.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01945.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01946.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01947.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01948.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01949.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01951.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01952.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5872/dsc01955.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach