Europa 2 - Maxximum muziky

KRONIKA

Čoho by ste boli schopní, keby ste získali nadprirodzené schopnosti? Použili by ste ich v mene dobra a pomáhali svetu, alebo by ste sa priklonili na stranu zla? Túto dilemu riešia aj traja kamaráti zo strednej školy, ktorým ich náhle nadobudnuté nadprirodzené schopnosti prerastú cez hlavu.

Charizmatický a populárny krásavec Steve, triedny vedátor Matt a v kolektíve nie príliš obľúbený Andrew sú kamaráti zo strednej školy. Títo obyčajní sedemnásťroční chlapci sa v ničom zásadnom nelíšia od ostatných teenagerov až do chvíle, kedy zhodou okolností v lese nájdu záhadnú substanciu a tým získajú nadprirodzené schopnosti. Vďaka nim môžu robiť veci, o ktorých sa im predtým ani nesnívalo. Svoje schopnosti ale nevedia rozumne využiť a slúžia im len ako nástroj pre zábavu a krátenie dlhej chvíle, a tak svoju nadľudskú silu testujú sami na sebe a na ľuďoch vo svojom okolí. Svedkami ich nadprirodzených schopností môžeme byť vďaka Andrewovej kamere, ktorá mala pôvodne slúžiť pre záznam týraní jeho opileckého otca. Postupom času sa však životy hlavných hrdinov začínajú zamotávať, nadprirodzené schopnosti prestávajú zvládať a prebúdzajú sa v nich temnejšie stránky ich osobnosti. Ich žarty už nie sú zábavné, ale skôr nebezpečné. A až keď začnú hazardovať i s ľudskými životmi, začínajú si naplno uvedomovať, že si so svojou silou nemôžu tak ľahko zahrávať.

Kronika je prvý veľký filmový počin Josha Tranka, ktorý je známy ako režisér úspešného seriálu The Kill Point. Film ako by hovoril, že už bolo dosť kladných superhrdinov a že nie každý by nadľudskú silu využil k záchrane sveta. A kam by ste s nadprirodzenými schopnosťami boli ochotní zájsť Vy?

nGcwSDNFcsU

[oldEvropaGallery src=“3560/312285.png“] [oldEvropaGallery src=“3560/chronicle_movie_2012_teenagers.jpg“] [oldEvropaGallery src=“3560/timthumb.php.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach