Europa 2 - Maxximum muziky

FERRY CORSTEN SHOW

Tlačová správa

BNa Slovensko prichádza party WEEKENDER a s ňou svetová legenda tanečnej scény FERRY CORSTEN, ktorý u nás strávi celý víkend a svojou energickou hudbou prepojí dva naše najväčšie mestá! 18. júna Košice (hala CASSOSPORT) a 19. júna Bratislava (INCHEBA hala D2). Spolu s ním vystúpia ikony svetového formátu – egyptský ALY & FILA a jeden z najúznavanejších producentov súčastnosti holanďan SIED VAN RIEL! O to správne rozohriatie sa postarajú slovenský DJ(i) ROBERT BURIAN, MILAN LIESKOVSKY, REORDER a DJ EKG. Pripravte sa na veľkolepé show(s), ktoré Vám uspokoja telo aj dušu! Lístky na podujatie si zakúpite v sieti TICKETPORTAL od 17 Euro so vsetkymi poplatkami.

Viac informácii nájdete na www.ferrycorsten.sk. Nezabudnite, dni s veľkým „F“ už čoskoro aj vo Vašom meste. Kto Ferryho Corsten nezažil, nevie kam až artista môže v tomto žánry záisť.

´Pikošky´

Premostenie dvoch najväčších miest sa uskutoční prostredníctvom súkromného lietadla. Požiadavky umelcov sú štandartné a niako sa nevymikaju klasickým požiadavkam ako kvalitné pitie, či hotel. Náročnejšie sú však požiadavky technického charakteru. S Ferrym pricestuje aj osobný zvukár a Vj (visual jockey).

Interview s Ferry Corstenom:

PB – Ferry Corsten, wow! Čo je na tom pravdy, že nie si povedzme tak populárny ako Tiësto, ale si jeden z najuznávanejších, keď nie najuznávanejší Dj na planéte ? Ako to?

FC – Ďakujem za kompliment. Myslím si že to má čo dočinenia s tým že čo sa týka hudby a vystupovania vždy robím to čo naozaj cítim. Samozrejme si rád vypočujem aj názor mojich fanúšikov a ľudí z môjho okolia ale tento ma nikdy nezastavil a neposunul z mojej cesty len aby som získal väčšiu popularitu.

PB – Tanečná muzika. To je tvoja práca, hobby a čo ešte?

FC – Moja veľká vášeň. Splnil sa mi sen, že môžem robiť to čo najviac milujem. Produkovať hudbu, vystupovať a hrať svoju vlastnú produkciu pred davmi tisícok ľudí mi stále vyháňa husaciu kožu. Aj po všetkých tých rokoch čo pôsobím na scéne je to stále rovnako vzrušujúce vidieť davy ľudí ako šalejú na moju hudbu a spievajú veci čo som skomponoval.

PB – Ja som počul, že keď si nevidel vystupovať Ferryho Corstena, tak ani nevie kam môže umelec zájsť v žánre ´dance music´… Ja síce viem čo je týmto myslené, ale skús ty povedať o čo ide!?

FC – Ja vždy posúvam hranice v mojich produkciách. Nikdy som sa nebál experimentovania so zvukom. Teraz posúvam moje vystúpenia do úrovne show. Čo sa týka vizuálu a celkového zážitku tak sme sa posunuli do ďalšej fázy. Na turné práve promujem svoju novú kompiláciu remixov s názvom Once Upon A Night. Turné sme nazvali Once Upon A Night: The Experience. (pozn.: experience = zážitok). Ako divák budete mať možnosť nielen vypočuť si najlepšiu hudbu ale aj zhliadnuť spektakulárnu vizuálnu show ktorá Vás ohromí.

PB – Na Slovensku vystupuješ po druhý krát. Aké spomienky sa ti vynárajú, na tvoju prvú návštevu Slovenska?

FC – Veľmi zanietený dav ľudí ktorí je pripravený šalieť a veľkí fanúšikovia trancu. Toto bude skvelá noc! Teda noci…

zabávajú o to viacej, a toto je tá absurdita.

PB – Tvoja žena je z Ázie. Povedz niečo o tomto kontinente, okrem thajského jedla a žien, máš aj obľúbené miesta, ostrov,…?

FC – Moja žena pochádza z Filipín. Musím povedať že Filipíny sú jedným z najlepšie ukrytých tajomstiev sveta. Sú tam nádherné zákutia nedotknuté masovým turizmom a tieto magické ostrovy naozaj vyrážajú dych. Som veľkým fanúšikom ázijskej kuchyne takže sa vždy teším keď môžem navštíviť Áziu a stráviť čas u mojich svokrovcov v ich dome v Manile.

PB – Z leta poďme do zimy. Si vášnivý snowboardista. Ako vyzerá taká lyžovačka s Ferrym? Môžem ísť niekedy s Tebou, ako zanietený lyžiar?

FC – Určite! Ak mi budeš stačiť, haha. Vždy si beriem dva týždne voľno na začiatku roka. Rodinka Corstenovcov sa presúva do Rakúska na dva týždne užiť si sneh. Ako si spomenul, som vášnivý snowboardista a vždy som prvý na vleku aby som mohol byť jedným z prvých na zjazdovke a končím posledným vlekom. Takže ak udržíš toto tempo si viac ako vítaný.

PB – Prejdime na záver krátko, k víkendu ktorý stráviš na Slovensku 18. a 19. júna. Po tvojom boku vystúpia Egypťan Aly & Fila a Holanďan Sied van Riel a zopár slávnych Slovenských Djov. Zopár slov o slovenskej scéne?

FC – Ak mám byť úprimný, zo Slovenska poznám iba jedného producenta a tým je ReOrder. Hrávam zopár jeho trakov a remixov. Ale to je všetko.

[oldEvropaGallery src=“1847/flyer-web.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach