Europa 2 - Maxximum muziky

Populárny seriál TOP GEAR navždy zničený

Značka TOP GEAR britskej BBC si počas dlhých rokov vysielania vybudovala renomé najznámejšej motoristickej relácie na svete. Mohli za to do veľkej miery hlavní predstavitelia, medzi ktorými jednoznačne vyčnieval Jeremy Clarkson. Nahradiť ho sa ukázalo nielen ako niečo extrémne náročné, ale v skutočnosti úplne nemožné.

Tvorcovia seriálu sa rozhodli nahradiť nespratného Jeremyho novou tvárou, ktorou sa stal Chris Evans, bývalý rádiový moderátor. Prvou epizódou, vysielanou na kanáli BBC America ho doprevádzal Matt LeBlanc, hviezda seriálu Priatelia. Magazín sledovalo celkovo 4,3 milióna divákov, čo Chris Evans považuje za úspech: „Nový TOP GEAR je hit. Oficiálne.“ napísal na svojom Twitteri a svoje tvrdenia podporil štatistikami o náraste divákov počas vysielania epozódy, ako aj tým, že TOP GEAR je stále číslo jedna na iPlayeri. Trochu pozabudol na to, že sám vyhlásil, že bude považovať za neúspech, ak bude nový magazín sledovať menej než 5 miliónov ľudí. Pričom záverečnú epizódu TOP GEAR s bývalými protagonistami pozeralo približne 5,3 milióna divákov, čo je o jeden milón viac, než včerajšie vysielanie.

„Britský šarm je preč,“ píšu kritici novej verzie seriálu. „Chris Evans pokúšajúci sa byť Jeremym… Trápny začiatok,“ píšu iní. Podpásovkou sú potom komenty, ktoré chvália Matta LeBlanca: „Matt je jediným svetlým bodom celej šou. Zaslúži si vlastnú automobilovú show, ktorá nežije v tieni minulosti,“ či „Matt a Chris by si mali vymeniť miesto, Matt je jednoznačne lepší moderátor, než Chris!“

Zostáva dúfať, že tvorcom sa podarí prekročiť svoj tieň a nasledujúce epizódy budú prijaté lepšie. Alebo sa tešiť na návrat pôvodnej trojice, ktorá bude mať zbrusu novú šou nazvanú Grand Tour, vyrábanú pre Amazon. Táto relácia odštartuje už na jeseň tohto roku. Tešíme sa!

Zdroj: Guardian, foto: BBC, Instagram, autor:europa2/am

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach