Europa 2 - Maxximum muziky

Toto ste o seriáli Fear the Walking Dead netušili: Ktorý z hercov si zahral aj v Harrym Potterovi?

Úspešný americký seriál Fear the Walking Dead nevznikol podľa komiksovej predlohy. Autormi originálnych príbehov sú Dave Ericson a Robert Kirkman.

Premýšľali ste niekedy, ako chutia ľudia, ktorých zombíci v seriáli požierajú? Vraj ako dámske silonky. Sú základom materiálu, z ktorého sa vyrábajú maskérske kusy mäsa.

Miesto, kde sa príbehy hrdinov odohrávajú, vybrali zámerne. Slnečné Los Angeles. Ako hovoria tvorcovia, americké Mesto anjelov reprezentuje znovuzrodenie, začiatok nových vecí.

Ľudia sem prichádzajú, lebo sa cítia fajn, mnohí zostávajú, aby začali nový život. Zaujímavosťou je, že niektoré scény sa nakrúcali v kanadskom Vancouvri.

Herec Frank Dillane, ktorý v seriáli Fear the Walking Dead stvárňuje Nicka, si predtým zahral mladého Voldemorta v jednom z filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Jeho kolega Cliff Curtis sa objavil v snímke Training Day s Denzelom Washingtonom.

Nie je to iba o zombíkoch! Autori seriálu tvrdia, že nechcú, aby sa všetko točilo len okolo krvavých scén a boji proti živým mŕtvym. Ich cieľom je ukázať aj medziľudské vzťahy v náročných časoch a ísť viac do hĺbky postáv.

Toto zostane tajomstvom! Tvorcovia neplánujú prezradiť divákom, ako sa to celé začalo a odkiaľ zombíci prišli. „Nezaujíma nás pohľad ľudí, ktorí sa so živými mŕtvymi snažia všemožne bojovať. A už vôbec nie to, ako ich liečiť,“ povedal Dave Ericson.

Aj Europa2 prepadla hystérii okolo seriálu Fear the Walking Dead. Kto ešte nevidel, ako sa Binďo z Nočnej show premenil na jedného zo živých mŕtvych, nech kliká SEM! Ale len na vlastné riziko.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach