Europa 2 - Maxximum muziky

Ktorý hmyz by si mal určite vyskúšať? Toto na dovolenke v Thajsku nesmieš vynechať

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Ako chutí škorpión a s čím sa hodia múčne červy? To sa ma pýta každý, kto videl moju fotografiu, kde si na jednom škorpiónovi pochutnávam. Popravde, škorpióny chutia veľmi dobre a múčne červy tiež. Prečo? Celé tajomstvo spočíva v jednom triku:

Samozrejme, že (vo väčšine prípadov) ide o turistickú atrakciu, ktorá vás neminie ani v Thajsku. Zájdi si na známu Bangla road v thajskom Bangkoku. Okrem falošných ISIC kariet tvoju pozornosť zaručene zaujme aj niekoľko stolov s viac, než štyrmi nohami. Stolov, kde nájdeš širokú škálu hmyzu, ktorý môžeš ochutnať. Odporúčam dva druhy, škorpióny a múčne červy. Šváby vynechaj, tie sú vnútri tekuté a párkrát ma z nich naplo.

Vyprážané škorpióny chutia veľmi dobre, prečo? Lebo sú vyprážané. Pred tým, než sa dostanú do fritézy a následne na tvoju paličku, im je odstránený koniec chvosta, kde sa sústreďuje väčšina jeho jedu. Potom je škorpión hlboko vypražený vo vriacom oleji a následne ochutený. Používa sa viacero druhov solí a korenín, ktoré tohto škorpióna spravia naozaj chutným. Sám som bol prekvapený, ako dobre chutil – môžeš si vybrať, či chceš štipľavého, alebo nie.

Druhou pochúťkou, ktorú odporúčam, sú múčne červy. Často sa predávajú v sáčkoch (ako oriešky) a sú ideálne k večernému pivu. Pamätám si jeden večer, keď som s kamošmi sedel počas horúcej noci na pive v Chiang Mai a spoločne sme „dzobali“ múčne červy. Sú fajn, pokiaľ nenarazíš na dákeho, ktorý je vo vnútri mäkký. Na tvojej dovolenke v Thajsku ti naozaj odporúčam ochutnať všetko, bez ohľadu na to, koľko to má nôh.

Pridaj sa do mojej skupiny na Facebooku Lovec leteniek, kde dvakrát denne pribúdajú akciové letenky do celého sveta. Možno tam dnes pribudne aj Thajsko. Pre najaktuálnejšie akcie sleduj môj Instagram.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach