Europa 2 - Maxximum muziky

Tak toto je vrchol. Internetový podvodník ukradol identitu známej speváčky a mámil peniaze od ľudí

Ewa Farna zažíva nepríjemné chvíle. Neznámy páchateľ nechutne využil jej indentitu na podvod. Ewa na svojom Instagrame zverejnila sériu príbehov, ktoré obsahovali chatovú konverzáciu s podvodníkom, ktorý sa za ňu vydával a mámil z ľudí peniaze. Páchateľ sa navyše tváril, že potrebuje peniaze na operáciu ťažko chorého novorodenca.

„Toto dieťa trpí srdcovými chorobami a potrebuje neodkladnú operáciu. Celková suma potrebná na túto operáciu dieťaťa je 40 000 eur! Toto dieťa potrebuje vašu pomoc darovaním. Tento malý anjel potrebuje vašu naliehavú podporu,“ znelo v konverzácii.

Speváčka sa rozhodla okamžite zareagovať a varovať svojich fanúšikov. „Pozor na podvodníkov! Slečna si dopisovala a myslí si, že so mnou… Potom začalo vymáhanie peňazí, skryté za operáciou novorodenca. Je to nechutné, za hranou drzosti i legálneho rokovania,“ napísala do svojho príbehu.

Svojich fanúšikov poprosila, aby si dávali pozor, s kým si píšu na internete. „Prosím dávajte pozor, s kým si na nete píšete. A znova a stále dookola, overovať zdroje je dôležité!“ dodala.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach