Europa 2 - Maxximum muziky

MIŇO KEREŠ: „Na veci sa treba pozerať pozitívnejšie“ (rozhovor)

Osťo v nedeľnej Sunday session privítal svojho dobrého kamaráta, tanečníka a choreografa Miňa Kereša. V historickom okienku si Miňo zaspomínal na svoje tanečné začiatky. Počas štúdia na gymnáziu účinkoval spoločne s Braňom Kováčom vo folklórnom súbore Moravčianka. Počiatky písania textov vznikali práve tam. Miňo spomína, že v tomto období na gymnáziu pocítil, že ho viac bavia klipy so show a tancom. V tej dobe sa Miňo musel rozhodnúť, akým smerom sa chce v živote uberať. Životnú cestu našiel pri tvorbe choreografií.

Úspešný tanečník v rozhovore s Osťom spomína na svoju prvú tanečnú skupinu, ktorú založil v 1. ročníku na gympli. Svoju úplne prvú choreografiu pripravil na koncoročný večierok. Posun v jeho tanečnej kariére nastal až počas vysokej školy, kde si našiel tanečnú skupinu. So skupinou sa veľmi rýchlo dostal na vystúpenia do zahraničia, kde prvýkrát pocítil showbiznis. S tanečnou skupinou pracovali na veľkých projektoch po Európe, Švajčiarsku, Rakúsku.

Miňo sa stále venuje tomu čo ho baví, napĺňa. Tancu sa venuje aj jeho dcéra. Miňo na nej najviac oceňuje jej vášeň k tancu.

Celý rozhovor si pozri TU:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach