Europa 2 - Maxximum muziky

Transformers: Posledný rytier od 22. júna aj v slovenských kinách

Vodca Autobotov Optimus Prime zmizol. Svet zmieta zúrivá vojna medzi ľuďmi a ostatnými Transformermi.

V poradí piaty film Transformers, ktorý priamo nadväzuje na štvrtý diel, ktorý niesol podtitul Zánik, asi nemohol mať beznádejnejšiu východiskovú situáciu.

Režisér Michael Bay, ktorý je duchovným otcom tejto veľmi úspešnej série, tvrdí, že piaty diel je jeho posledným, a preto chce odísť s „poriadnym ohňostrojom“.

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s „nepriateľom“ Bumblebeom.

Ich spoločným cieľom je nájsť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem.

Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva.

Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš.

Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých stáročí a na niekoľkých kontinentoch.

Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Optima Prima.

Okrem režiséra Michaela Baya je ďalším harcovníkom, ktorý si ešte pamätá začiatky Transformers, herec Josh Duhamel, ktorého postava sa od prvého dielu rozvinula až na armádneho generála.

Aj z jeho spomienok na nakrúcanie je zrejmé, že sa máme na čo tešiť. Michael Bay sa zase prekonal.

„Povedali by ste, že mu po štyroch dieloch dôjdu nápady, ale ono je to dokonca lepšie a nápaditejšie. Každý natáčací deň bol pre mňa nezabudnuteľný. Už som s ním pracoval, takže som mal približnú predstavu, ako bude tá ktorá scéna vyzerať. Ale realita všetko prebila,“ hovorí Duhamel.

Ďalší diel Transformers: Posledný rytier uvidíte v kinách už 22.júna.

SÚŤAŽ

V termíne od 19.06. do 23.06. v show Drivetime s Binďom sa zapoj do 30 sekundovky a si v hre! Každý deň od 16hod. do 19hod. máš šancu vyhrať s Transformers: Posledný rytier!

Ceny do sútaže venoval internetový obchod s darčekmi www.darcekovy-raj.sk , originálne darčeky, klasické darčeky, ale aj netradičné gadgets pre mužov, ženy aj deti.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach