Europa 2 - Maxximum muziky

365 dní trávi v teple a zarába si tým, čo miluje! Slovák Milan zmenil svoj život o 180 stupňov

Po prečítaní následujúcich riadkov možno zdvihnete telefón a poviete svojmu šéfovi, že to už takto ďalej nejde. Podobne to prebehlo u Milana (26), Slováka, ktorý sa jedného dňa v práci postavil, dal výpoveď a odletel jednosmerne na Filipíny… Viac sa vám rozhodol porozprávať už on sám.

„Môj príbeh je v podstate ako cez kopirák každého, kto sa rozhodol zmeniť svoj život o 180 stupňov a poriadne zatočiť so svojím osudom. Od vtedy už uplynulo niekoľko rokov a ja som sa doteraz nevrátil domov, haha. Myslím na stálo. Prepáč, mami.

Tento článok píšem z Mexiko city, kde som v rámci mojej ďalšej cesty po svete. Táto bude trvať štyri mesiace. Prečo to robím? Jednoducho nemám rád zimu a nadriadených, lol.

Nikdy som nemal žiaden vážny konflikt so svojimi šéfmi. Jediný problém bol, že mi hovorili, čo mám robiť. Mal som tie typické myšlienky čerstvého absolventa vysokej školy a hovoril si „Mám Ing. titul zo záhradnej architektúry. Tento svet mi patrí.“ Och, ako som sa mýlil. Nepatril. Vtedy ešte nie.

V roku 2013 som založil cestovateľský blog Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Sedel som na intrákovej izbe v Estónsku a jedol ovsené vločky za 50 centov. O päť rokov na to v biznis triede 5 hviezdičkovej leteckej spoločnosti na trase najdlhšieho letu na svete, 18 hodín na Nový Zéland. Vďaka blogu.

V tom období, v roku 2013, na Slovensku cestovateľské blogy skoro vôbec neexistovali. Vedel som tak o dvoch, ktoré boli v Slovenčine. Dnes už neexistujú.

Teraz, o takmer päť rokov ma tento cestovateľský blog živí a ja som sa dostal tam, kam som chcel. Živím sa destinačným marketingom a PR. Spolupracujem s cestovnými kanceláriami, leteckými spoločnosťami či mobilnými operátormi.

Byť si vlastným šéfom a cestovať po svete je to, čo som chcel. Bez Mapy je aktuálne jeden z najčítanejších cestovateľských blogov na Slovensku, moja kancelária v batohu a Instagram účet v mobile.

Nič mi však nepadlo z neba a na svojom projekte som tvrdo pracoval 5 rokov, dokým sa nedostal do dnešného štádia. A stále je čo zlepšovať.

Čo tým chcem povedať? Aj ja som kedysi čakal, že sa v mojom živote niečo zmení. Že z nespokojného Milana zrazu bude Miss šťastie 2006. A to bola chyba – nikdy sa nezmenilo nič, dokým som nezačal na veci tlačiť a zmenil ich ja.

Kolotoč budík-práca-telka som vymenil za tesné sedadlá v lietadlách a žalúdočné problémy z baktérií na iných kontinentoch. Sen každého, nie? Haha.

A dnes vám píšem prostredníctvom webu Europa 2 a som rád, že sa o svoje zážitky a super tipy budem môcť podeliť opäť s ďalšími ľuďmi, poslucháčmi a kamarátmi.

Tak sledujte web a o chvíľu sa hádam počujeme aj v rádiu.“

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

V novom klipe Wait sa poriadne odviazal!

Demi Lovato nie je žiadna vychrtlina, no aj tak je nenormálne sexy. Tieto fotky sú toho dôkazom!

Ako by vyzerali celebrity, keby mali dokonale súmerné tváre? Mimoriadne funny!

Ktoré smajlíky používajú Slováci najviac? Urobili sme malý prieskum a tu je výsledok!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach