Europa 2 - Maxximum muziky

Ani my nezatvárame oči! To, čo sa udialo, prekročilo všetky medze

Rádio Europa 2 je tu pre vás každý deň, aby vás zabávalo a šírilo nenormálne dobrú hudbu. To však neznamená, že zatvárame oči pred tým, čo sa deje.

Chladnokrvné zavraždenie investigatívneho novinára spravodajského portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka otriaslo celým rádiom.

Pre mnohých z nás to nebol len kolega z brandže, ale aj kamarát.

Dvaja mladí ľudia – NAŠA GENERÁCIA doplatila na to, že sa rozhodla písať pravdu. Rozhodli sa informovať a nebáť sa poukázať na veci. Našu krajinu sa snažili urobiť o niečo lepšiu!

Za celý tím rádia Europa 2 chceme vyjadriť sústrasť pozostalým a kolegom zo spravodajského portálu Aktuality.sk.

Aj my budeme pri vás stáť a podporovať vás!

A vás, naši milí poslucháči a čitatelia, generácia, ktorá s tým môže niečo urobiť, prosíme o šírenie a podporu.

Foto: Jiří Toman

__________________________________________________________________

Vyhlásenie Asociácie nezávislých rozhlasových staníc Slovenska k vražde J.Kuciaka a jeho snúbenice

ANRTS prijala s hlbokým zármutkom a zdesením správu, že novinár J. Kuciak a jeho snúbenica sa stali obeťami vraždy. Je alarmujúce, že najpravdepodobnejším motívom pre tento hrozný čin bola činnosť J. Kuciaka ako novinára.

V ponovembrovej histórii ide o bezprecedentný útok na ľudský život mladých ľudí ale aj na slobodu prejavu. Sme zdesení, že niekto je schopný v demokratickom a právnom štáte zájsť tak ďaleko a neštíti sa siahnuť k vražde ako prostriedku na umlčanie jedného novinára a zastrašenie ostatných.

Vyzývame kompetentné štátne orgány, aby vyvinuli všetko úsilie na dopadnutie vykonávateľov vraždy, ale aj jej objednávateľov. Jedine označenie páchateľov menom a ich postavenie pred súd môže aspoň čiastočne prispieť k zaceleniu tejto rany na našej spoločnosti.

Členovia ANRTS predovšetkým vyjadrujú úprimnú sústrasť pozostalým a zároveň vyhlasujú, že ako významné médiá sa nedajú zastrašiť a budú svojim divákom a poslucháčom prinášať informácie o otázkach verejného záujmu bez ohľadu na to, kto by sa takýmito informáciami cítil dotknutý alebo ohrozený.

Rovnako vyjadrujeme solidaritu so všetkými novinármi a redakciami, nakoľko tento skutok sa mal dotknúť nás všetkých a odradiť nás od napĺňania poslania žurnalistiky

Členovia ANRTS budú oddane brániť slobodu v Slovenskej republike a realizovať svojim novinárom také opatrenia, aby sa títo nemuseli cítiť ohrození a boli schopní stáť na strane verejnosti a poukazovať na neprávosť bez ohľadu o kom informujú.

Za ANRTS

Marcel Grega, prezident

a všetci členovia ANRTS:

TV Markíza, TV JOJ, TA3, Rádio Aligátor, Rádio ANTENA Rock, Rádio BEST FM, EUROPA 2, Rádio EXPRES, FUN Rádio, Rádio Jemné, Rádio KISS, Rádio LUMEN, Rádio PIEŠŤANY, Trnavské rádio, Rádio SiTy, Rádio ŠPORT, Rádio VIVA“ Rádio VLNA, Záhorácke rádio

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach