Europa 2 - Maxximum muziky

Objavil som spôsob, ako nájsť 9 € letenku za menej, ako 35 sekúnd

Téma lacných leteniek koluje na internete už dlho a vždy objavím nový článok. Veľmi ich už nečítam, keďže sa všetky rady točia okolo jedného „buď flexibilný a choď tam, kam nechceš ísť“. Avšak, nedávno som objavil takzvaný „Ryanair Fare Finder“ priamo na stránke Ryanairu a našiel super lacné letenky za pár klikov.

Trik spočíva v tom, nehľadať konkrétne dátumy, ale ceny. Za menej ako 35 sekúnd som tak našiel letenku do Srbského Niš za 9,99 €. Celý postup ako hľadať lacné letenky pomocou Ryanair Fare Finder som zhrnul v článku.

Ja si svoje cesty často plánujem podľa lacných leteniek a málokedy idem niekam len preto, že tam hrozne chcem ísť. Takto som sa dostal na Kubu za 175 € čisto pre to, lebo tam bola akciová letenka.

Za podobnú cenu som tiež našiel letenky do Austrálie z Malajzie, tak som sa rozhodol, že pôjdem na krátky výlet. Nakoniec som tam ostal 2 mesiace a Austráliu dnes pokladám za najlepšiu krajinu pre život.

Celá veda okolo lacných leteniek spočíva v tom, že ak si uvedomíš, že ceny rastú podľa toho, aký je dopyt, budeš mať približnú predstavu, na ktoré dátumy sa sústrediť a na ktoré nie.

Napríklad, pred a po Vianociach sú letenky najdrahšie z celého roka – prečo? Každý chce ísť domov. Rovnako si pozri ceny leteniek v pondelok ráno, keď všetci biznismeni lietajú na rokovania a stretnutia. Čo tak ale sobota?

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach