Europa 2 - Maxximum muziky

Dať výpoveď a cestovať? Nikdy by si to nemal spraviť ak…

Ono to už nie je žiadna rarita. Dnes, ak si našetríš, môžeš dať výpoveď a ísť cestovať, povedzme na rok po svete. Robí to čím ďalej tým viac ľudí a nikoho to už toľko neprekvapuje, ako keby si to spravil pred desiatimi rokmi.

Vyzerá to super, žiadne povinnosti, len zábava. Je to však naozaj pre teba? Ak odpovieš na tieto 3 otázky ÁNO, tak kupuj jednosmernú letenku s odletom zajtra ráno 🙂

Myslíš si, že dokážeš opustiť svoju komfortnú zónu?

Cestovať dlhodobo neznamená sedieť v luxusných hoteloch, kde ti budú chodiť raňajky priamo do postele. Ak si to predstavuješ takto, zo svojej ročnej dovolenky sa budeš musieť vrátiť o pár týždňov.

TIP: Prečítaj si, prečo zarábanie blogom a cestovanie popri tom nie je dovolenka ale životný štýl.

Ak však ale dokážeš posunúť svoju komfortnú zónu a opustiť ju, budeš ochotný zažívať dobrodružstvo a spať pod hviezdami, splnil si prvý krok.

Myslíš si, že dokážeš byť priateľ s ľuďmi, ktorých si nikdy v živote nevidel?

Keď cestujem, stretávam tony ľudí. Dnes cestuje naozaj každý a keďže spávam prevažne v airbnb alebo hosteloch, denne prichádzam do kontaktu s ľuďmi z celého sveta. Nemám preto problém nadväzovať nové kontakty. Vieš to aj ty? Ak áno, od cesty okolo sveta ťa delí už iba jedna otázka.

Myslíš si, že spoznáš pravý moment, kedy sa vrátiť domov?

Vedieť odísť je jedna vec, no vedieť sa vrátiť druhá. Ja som bol najdlhšie preč z domova takmer 6 mesiacov a povedal som si, že to bolo príliš veľa. Aj keď som videl nádherné miesta ako Havaj, Fidži, Austráliu či Filipíny, stačilo mi.

Ďalšia cesta trvala „iba“ štyri mesiace a prišiel som na to, že to je ideálny čas, na ktorý dokážem opustiť domov bez toho, aby som prerušil všetky väzby a kontakty. Ak odídeš nadlho, ľudia na teba jednoducho zabudnú.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach