Europa 2 - Maxximum muziky

Tipy na letnú dovolenku: Ostrov, ktorý by si určite nemal vynechať!

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

V prvom dieli tohoto seriálu ti predstavím hlavné mesto Malty, Vallettu. Mňa Valletta prekvapila v tom, aká je veľmi malá a pravdepodobne ide o najmenšie hlavné mesto, ktoré som kedy navštívil.

Spísal som ti tri odporúčania na Maltu, ktoré som si všimol počas svojho týždňového cestovania po všetkých troch ostrovoch v krajine. Pre viac informácií si prečítaj môj blog o Malte.

Odporúčanie číslo 1.: Ubytuj sa v časti Sain Julian, ktorý je autobusom vzdialený od Valletty približne 15 minút. Prečo? Úprimne, na Vallettu si stačia tak dve hodinky. Pre svoju rozlohu sa dá obehať pomerne rýchlo. Na moje prekvapenie má však veľa chutných reštaurácií ovplyvnených arabskou kuchyňou, ktorá je tak skvelá!

Odporúčanie číslo 2.: Keď budeš na Malte, určite si prenajmi auto. Miestne autobusy sú veľmi nespoľahlivé a je úplne bežné, keď meškajú aj 70 minúť. Ak hovoríš, že Taliani sú nespoľahliví, vyskúšaj Maltu 😀

Odporúčanie číslo 3.: Ak chceš ísť na Maltu kvôli moru, navštív ostrov Comino a známu Modrú lagúnu. Pozor však na teplotu vody, v apríli môže byť po dlhej zime ešte stále studená.

PS: Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde pravidelne pridávam tipy na akciové letenky. Možno čoskoro pribudne aj Malta. Ak máš otázku, napíš napíš mi na Facebooku alebo ma sleduj na Instagrame.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach