Europa 2 - Maxximum muziky

3 tipy na Malorku: Toto ocení každý dovolenkujúci Slovák

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Kto ešte nepočul o Malorke, hádam nehovorí po Slovensky. Od kedy každú letnú sezónu lieta z Bratislavy Ryanair priamo do Palmy, na Malorke bol hádam každý Slovák. V spolupráci s Europa 2 som pre teba pripravil tri tipy na Malorku, ktoré určite oceníš pri svojej ceste.

Odporúčanie číslo 1.: Ubytuj sa kdekoľvek, len nie v El Arenal. Ide o časť, ktorá je notoricky známa nekonečnými diskotékami a párty, ktoré končia až počas svitania. Ak s tým máš problém, ubytovaniu v El Arenal sa určite vyhni. Osobne túto časť nepovažujem za peknú a ničím mi nepripomínala typické Španielsko.

Odporúčanie číslo 2.: Daj šancu aj druhej strane ostrova. Malorka nie je len Palma, aj keď tá určite stojí za návštevu. Stráv minimálne jeden celý deň v Palme a navštív aj svetoznámu katedrálu. Ak hľadáš krajšie pláže, druhá časť ostrova je naozaj nádherná a more je tu tak čisté, že uvidíš na jeho dno. Odporúčam oblasť v okolí Cala Sant Vicenc, kde je ticho, primerané množstvo turistov a krásne more.

Odporúčanie číslo 3.: Priprav sa na to, že sa naučíš piť sangríu z veľkých kýbľov. A nerobia to iba turisti 😀 je úplne bežné ísť po pláži kdekoľvek na Malorke a vidieť skupinku mladých ľudí, ako pomocou extra dlhých slamiek pijú sangríiu priamo z kýbla. Keď tam niekto pustí potapača, aspoň sa môžu vyhovoriť jeden na druhého, haha.

PS: Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde pravidelne pridávam tipy na akciové letenky. Možno čoskoro pribudne aj Malroka. Ak máš otázku, napíš napíš mi na Facebooku alebo Instagrame.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach