Europa 2 - Maxximum muziky

Ako kúpiť spiatočnú letenku na Malorku za 9 €

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Ak si sledoval Stories na Instagrame Europy 2, videl si, že sa mi podarilo kúpiť spiatočnú letenku na Malorku za 9 €. Ráno som letel tam, večer naspäť. Do správ na mojom cestovateľskom blogu Bez Mapy mi písalo veľa ľudí, ako takúto spiatočnú letenku kúpiť. Rozhodol som sa teda napísať postup, aby ti nabudúce takáto akcia neušla.

V prvom rade je potrebné povedať, že išlo o špeciálnu akciu novej leteckej spoločnosti. Spiatočné letenky na Malorku sú v predaji nonstop, no cena 9 € je skôr výnimočná. Avšak, dá sa nájsť aj taká.

Kedy sú lacné letenky?

Nedá sa to tak jednoznačne povedať. Lacné letenky sú vtedy, keď je na ne dáka akcia, či čas, kedy lieta málo ľudí. Obvykle bývajú lacnejšie letenky na lety, ktoré odlietajú večer, veľmi skoro ráno, či v strede pracovného týždňa, kedy chodí menej ľudí na služobky a víkend je ešte ďaleko.

Skús nájsť letenku s odletom v piatok a návratom v nedeľu. Cena ťa nepoteší a vieš prečo? Väčšina ľudí môže kvôli práci len v tieto dni a letecké spoločnosti chcú zarobiť.

Ako teda hľadať lacné letenky typu 9 € na Malorku?

1. Pridaj sa do Facebookovej skupiny Lovec leteniek, kde každodenne pridávam takéto šialené akcie. Vždy, keď mi príde newsletter alebo náhodne objavím akciu, pridám ju do skupiny.

2. Tiež som napísal článok, ako využívať Ryanair Fare Finder, vďaka ktorému som túto letenku našiel. Myslím, že aktuálne ide o jeden z najlepších nástrojov, ako hľadať lacné letenky.

3. Prihlás sa do newslettra leteckých spoločností. Mne ich chodí asi päť. Vďaka týmto newslettrom sa o akciách dozvieš ako prvý a stihneš ich kúpiť ešte pred tým, než sa vypredajú.

Z moje 14 hodinovej cesty na Malorku som spravil vlog pre tých, ktorí tvrdia, že sa takáto otočka neoplatí. Pozri si, čo všetko som stihol:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach