Europa 2 - Maxximum muziky

Dovolenka na Slovensku: Čo by si mal navštíviť?

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Kto ešte nepočul o Chodníku korunami stromov, akoby ani nežil na Slovensku. Ja som ho nedávno navštívil a aj keď som bol zo začiatku skeptický, musím povedať, že som ostal príjemne prekvapený. Ide o relatívne novú atrakciu v Bachledovej doline, ktorá je toto leto totálnym hitom turistiky v Tatrách.

Celkovo má chodník výšku 24 metrov tak, aby naozaj bol nad korunami stromov a celá trasa má dĺžku viac, ako 1,3 kilometra. Čo ma dostalo najviac je, že chodník nie je iba obyčajná prechádzka vtáčou perspektívou nad Tatrami.

Pozdĺž celej jeho dĺžky sa tiahne náučný chodník o faune a flóre tatranskej prírody, ktorý končí až pri podeste vo výške 32 metrov. Kto je teda hladný po informáciách, nech sa páči. Jediná vec, na ktorú by som ťa chcel upozorniť je, že tu majú zakázaný vstup psy.

Ku Chodníku korunami stromov sa dostaneš buď lanovkou, alebo peši z Bachledovej doliny. Tá pešia turistika trvá približne 45 minút a ide o poriadny výstup do kopca. Normálne som si musel dávať prestávky.

Avšak, po ceste naspäť sa môžeš tešiť na mega dobrú reštauráciu v Bachledke, kde som sa najedol do prasknutia. V hoteli Bachledka Strachan varia tak dobre, že sa tu zastavím vždy, keď mám cestu okolo. Odporúčam všetkými desiatimi!

TIP: Prečítaj si môj celý článok o tom, ako sa chodí po Chodníku korunami stromov

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod.

Prečítajte si tiež:

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach