Europa 2 - Maxximum muziky

Idylka sa zmenila na boj o život. Nový film o moci technológie ťa poriadne vystraší

Pri každodennom používaní si ani neuvedomujeme, ako sa novodobé technológie môžu obrátiť proti nám.

Už ste sa niekedy zamysleli, ako nás ovplyvňujú?

Do kín CINEMAX práve mieri nový slovenský film Dôverný nepriateľ, ktorý opisuje príbeh dvoch ľudí – manželov Zuzany a Andreja. Dvojica sa vybrala z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu.

Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi.

Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo dom riadi niekto ďalší? Rozuzlenie si môžete ísť pozrieť do kina už od 16. augusta.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

A aký je názor samotných hercov na technológie?

Gabriela Marcinková

Akceptujem, že smart technológie v tomto svete sú a obdivujem ľudí, ktorí sa tomu venujú. Zároveň je vo mne určitý strach z toho, že sme ľudské bytosti a aby nás nejakým spôsobom nedohnalo to, kam až posúvame techniku. Môže prísť čas, kedy sa nám to vypomstí.

Vojtěch Dyk

Často mám pocit, že tie inteligentné technológie sú inteligentnejšie než ja… a že ich vývoj je rýchlejší než sme ako ľudstvo schopní vstrebať. Jediná moja výhoda je, že ja sa stále cítim byť súčasťou prírody, čo ony povedať nemôžu.

Zuzana Porubjaková

Som úplne antitechnický typ. Nemám ani počítač. Mám iba mobil. Ja proste všetky technologické zariadenia pokazím, keď sa k nim priblížim. Mám pred tým rešpekt a strach a bojím sa, čo bude napríklad o takých 100 rokov…

Ady Hajdu

Ja sa s tým viem naučiť pracovať, ale nepotrebujem to. Keď niečo takéto neviem, mám doma jedno dieťa, druhé dieťa, manželku, ona takéto veci ovláda, ja som si zobral veľmi šikovnú ženu, takže oni mi pomôžu, keď potrebujem. No a tie technológie nám pomáhajú, samozrejme, pomáhajú celému svetu. Len problém je, že všetko je zneužiteľné.

Dôverný nepriateľ v kinách CINEMAX od 16. augusta. Vstupenky online na www.cine-max.sk.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach