Europa 2 - Maxximum muziky

Nový slovenský film Kto je ďalší? otvára aj kontroverzné témy sexuálneho vydierania na internete

Sexuálne vydieranie neplnoletých cez internet sa praktizuje aj na Slovensku! Aj to je jedným z námetov nového filmuKto je ďalší?, ktorý príde do kín už v auguste.
Režisér filmuMiro Drobný sa sám stretol s obeťami aj ich rodinami. Námet filmu pochádza z reálnej situácie, kde sa dievča stáva obeťou sexuálneho vydierania.
Žijeme v dobe, v ktorej ak nemáš založené konto na sociálnej sieti, akoby si ani neexistoval.
Facebook a Instagram na nás denno-denne vypľúvajú dokonalé fotky, nádherné telá, luxusné dovolenky, vymakané autá. Modelky a influencerky prezentujú iba to pekné z ich životov, nič nie je autentické a málo čo je skutočné. Mladí ľudia a súčasná generácia akoby uverili tomu, že život na Instagrame je skutočný a hodnota človeka sa meria počtom lajkov pod fotkou. Aj preto sa z nich často stávajú krehké osobnosti a pár milých slov im síce dokáže na chvíľu zlepšiť deň, no potom sa z toho môže stať desivý zážitok.

A ako to funguje?
Falošný profil sleduje viac ako 1000 obetí. Proces je postavený na vytvorení si dôvery sladkými rečami o úspešnej kariére vo svete modelingu, získania informácií o rodine a priateľoch, následne sa pritvrdzuje. Fake profil láka od dievčat nahé fotky a videá. Tento scenár funguje rovnako u chlapcov aj dievčat.

Nový slovenský film z pera režiséra Mira Drobného otvára aj túto kontroverznú tému. Príbeh je natočený podľa skutočnej udalosti. Do kín príde 22. augusta a prinesie ho distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach