Europa 2 - Maxximum muziky

Koniec Spidermana?! Je možné, že sa ďalšieho filmu s obľúbeným superhrdinom od Marvelu nedočkáme

Pre Marvel nastala patová situácia, informuje Deadline. Od 80. rokov, kedy sa mu moc nedarilo, sa rozhodlo vydavateľstvo rozpredať licencie na svojich hrdinov. Neskôr tomu nepomohol ani jeho bankrot v roku 1996. Hrdinov rozpredali s neobmedzenou licenciou pod jednou podmienkou. Štúdio, ktoré vlastnilo licenciu, muselo aspoň raz za 5 rokov natočiť film s daným superhrdinom.

Spidermana a Thora vlastnilo Sony, X-menov, Daredavilla a Nicka Furryho vlastnilo 20th Century Fox, Black Panthera a Kapitána Ameriku AMC Artisan Films, Hulka štúdio Universal a Ironamana a Bladea vlastnila firma Warner Bros. Väčšina hrdinov sa v roku 2005 vrátila k Marvelu, až na X-menov a Spidermana. Spoločnosť Sony úspešne točila filmy, vďaka čomu si licenciu mohli ponechať.

Ako sa z Marvelu stal gigant vďaka MCU filmom, Sony sa rozhodlo mu zapozičať Spidermana. Až do dnes. Nikto nevie, čo stojí za zrušením spolupráce. Existujú mnohé špekulácie, ale pokiaľ sa situácia nevyrieši, je možné, že Spidermana už v Marvel Universe asi neuvidíme.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach