Europa 2 - Maxximum muziky

Joker láme rekordy! Dočká sa Joaquin Phoenix svojho prvého Oscara?

Dlho očakávaná snímka Joker sa konečne dočkala svojej premiéry a reakcie na film sú viac než pozitívne, informuje Daily Mail. Joaquin Phoenix je už siedmy herec, ktorý sa ujal roly neslávne známeho záporáka.

Kritici jeho výkon hodnotia ako najrozsiahlejšiu verziu tejto legendárnej postavy. Svedčí o tom aj fakt, že film dostal hodnotenie 9,7 na filmovej databáze IMDB. Joker sa tak stal najlepšie hodnoteným komiksovým filmom v histórii databázy. Snímka prekonala aj marvelovku Avengers: End Game, ktorá má na webe hodnotenie úctyhodných 8,6.

Phoenix prezradil, že si čítal o ľuďoch, ktorí vraždili, alebo sa chystali zavraždiť politikov. Na svoju rolu sa pripravoval aj za pomoci filmu z roku 1928 s názvom Muž, ktorý sa smeje, ktorý vznikol adaptáciou rovnomenného románu od Victora Huga.

„Poňal som Arthura ako svojskú osobnosť, ale chcel som mať slobodu zahrať ho tak, aby si ho každý hneď nezaškatuľkoval. Je to fiktívna postava. Nechcel som aby ho mohol nejaký psychiater presne diagnostikovať.“ doplnil herec pre Reuters.

Do slovenských kín sa snímka dostane 3. októbra 2019.

Pozri si finálny trailer:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach