Europa 2 - Maxximum muziky

Hudobné ceny rádia Europa 2 sú rozdané. Bola to skvelá SHOW

Hlasovanie prebiehalo od 5. do 26. februára a malo opäť nečakaný ohlas. Vyhlásenie víťazov sa uskutočnilo 29. februára v priamom prenose na Europe 2 a online video prenosom na facebooku a periskope.

Titul slovenskej speváčky roka už po tretíkrát obhájila Celeste Buckingham. V éteri priznala, že mala šialený a neskutočný rok a ocenenie ju veľmi teší. Cenu venovala svojmu chorému dedkovi, ktorý bol práve v nemocnici. Zároveň hostiteľom show, Matúšovi a Kamilovi so smiechom prezradila, že síce ona ceny vyhráva, ale doma ich má všetky jej manažér Lumir Mati. 🙂

Titul Spevák roka si tento rok v hlasovaní vybojoval Majk Spirit. Vo svojej ďakovnej reči poukázal na to, čo je pre neho dôležité: „Treba si vážiť to živé, ceny sú síce pekné ale je to len zo skaly a nejakých zliatin, je to predsa len neživá vec, čiže ti to pripomína to, že za teba hlasujú živí ľudia a máš tu živú podporu.“ Okrem rodiny a fanúšikov nezabudol poďakovať aj nám: „Ďakujem Europe 2, že ma ako prvé rádio začalo hrávať.“

Aj my ďakujeme Majky… 🙂

Jeho „konkurent“ z brandže, raper Kali si odniesol cenu za Slovenskú skladbu roka Dosnívané. Tú, aj keď chorý a zachrípnutý, zaspieval v štúdiu Europy 2 a dal to ako pán. Naživo zaspievala aj víťazka v kategórii Objav roka – krásna Lina Mayer, ktorá sa tak priamo v éteri poďakovala všetkým poslucháčom a fanúšikom za zisk ocenenia a taktiež nám – Europe 2 za to, že dávame priestor mladým vychádzajúcim umelcom.

Pozvanie prijala aj Dominika Mirgová, ktorá okrem vyhlásenia kategórie Klub roka (Ministry of Fun), zaspievala live a cez periscope skladbu z nového albumu.

Okrem vyššie spomínaných interpretov, program svojim vystúpením spestril tiež Adam Ďurica. Ten zároveň vyhlásil kategóriu absolútneho víťaza. Absolútnym víťazom a zahraničnou speváčkou roka sa stala fenomenálna Adele. Okrem týchto dvoch ocenení vyhrala aj v kategórii zahraničná skladba roka.

Záverečnú bodku za prvým vydareným samostatným ročníkom Hudobných cien Europy 2 dal Igor Kmeťo ml., ktorý spolu s Elpem a všetkými moderátormi v štúdiu zaspievali song Tak poď sem.

Ocenení si odniesli ručne vyrábanú cenu, ktorú pripravila výtvarníčka Gordana Glass.

Kompletný prehľa víťazov nájdete TU.

Jednotlivé vstupy nájdete v našom MP3 archíve.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí prispievali hashtagom #e2skceny, komentármi, hlasovaním, energiou…ste super. Bez vás by to nešlo. Máme vás radi.

Vaša Europa 2. 🙂

Pozrite si fotogalériu.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach