Europa 2 - Maxximum muziky

Ktorý spevák oslávil svoje deviate „YouTube narodeniny“?

Pred deviatimi rokmi sa na YouTube objavilo pod užívateľským menom Kidrauhl video 12-ročného chlapca, ako nervózne spieva skladbu So Sick v talentovej súťaži v Stratforde. Jeho matka Pattie Mallette vtedy ešte netušila, že o niekoľko rokov bude jej syn svetová hviezda. Reč je o Justinovi Bieberovi.

„Justin sa dostal do finálovej trojky s piesňami So Sick a Basketball v lokálnej speváckej súťaži. Viem, že video je tmavé, ale môžete ho aspoň počuť.“ Tak znel popis k videu. Aj keď významom piesní v tej dobe veľmi nerozumel, potenciál bolo z jeho vystúpení jasne cítiť. O pár mesiacov neskôr začala Mallette pridávať aj domáce videá a tak si ho mohli potenciálni fanúšikovia konečne pozrieť aj zblízka.

Netrvalo dlho a na Justinovej stránke sa začali objavovať videá stretnutí so známymi hviezdami. Spevák Usher sa dokonca stal jeho poradcom. Justina bolo čoraz viac vidieť v nahrávacích štúdiách a počuť v rozhlasových staniciach, pred ktorými ho čakali fanúšikovia, aby ho videli konečne aj naživo. Za jeho bleskovú slávu nemohol nik iný ako Scooter Braun, ktorý je známy tým, že má nos na mladé talenty a pomohol mu podpísať prvú nahrávaciu zmluvu. V súčasnosti má Justin na konte 4 úspešné albumy a milióny fanúšikov po celom svete a zdá sa, že ošiaľ, ktorý sa začal v roku 2009 tak skoro neutíchne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: mtv.com

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach