Europa 2 - Maxximum muziky

ADELE / Hello

https://www.facebook.com/adele/?fref=ts

http://adele.com/

Naozaj veľmi dlho bolo okolo Adele absolútne ticho. S posledným týždňom však nabrali udalosti okolo jej návratu na hudobnú scénu pomerne veľký spád a zatiaľ najväčším vrcholom je video k pilotnému singlu „Hello“ z chystaného nového albumu. Ten sa bude volať „25“ a vyjde 20. novembra.

„Moja posledná nahrávka bola rozchodovou, a pokiaľ by som mala nejakým spôsobom označiť túto, bola by uzmierovacia. Uzmierujem sa so strateným časom a so všetkým, čo som urobila i niekedy neurobila. Mať 25 pre mňa bolo zlomovým momentom, fackou uprostred mojich dvadsať. Balansovanie na hrane byť starým adolescentom a skoro opereným dospelým,“ vysvetľuje speváčka.

Pieseň nadväzuje na jej dosavadnú tvorbu, ktorá bola plná emócií a smútku. Video, natočené prostredníctvom najmodernejšej technológie IMAX (použitá v hudobnom videu bola vôbec prvýkrát) v kanadskom Montreale, len podtrhuje atmosféru skladby, plnej slzí, dažďa, vetra a jesenným počasím. Režisér Xavier Dolan v ňom necháva rozohrať príbeh pokusu naviazať stratený kontakt so starým priateľom, ktorého si zahrala hviezda novej verzie kedysi i u nás veľmi populárneho seriálu „Beverly Hills 90210“ Tristan Wilds. Klip tak je skutočným minifilmom.

Dá sa očakávať, že fanúšikovia Adele nebudú sklamaní. Jej hlas je grandiózny, skladba má správne vystavanú gradáciu a klip jej vyzneniu krásne podtrhuje. Dá sa očakávať, že obchody s hudobninami budú pred Vianocami preplnené. Zaslúžene.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach