Europa 2 - Maxximum muziky

LINA MAYER / Personal Sky

https://www.facebook.com/linamayersk?fref=ts

Lina Mayer- meno tejto popovej speváčky vám možno veľa nenapovie. No určite ste o nej už počuli., keď ešte pod svojím vlastným menom (Karolína Majerníková) spievala v 1. Česko-slovenskej Superstar a dotiahla to tesne pred finale. Síce sa do finálene prebojovala, no to Karolíne evidentne/vôbec nevadí.

Spievala aj tanečníkom a celebritám v Lets dance. Začala pracovať na svojom vlastnom hudobnom projekte , vytvorila si pseudonym , čo je skratka jej mena a teraz prichádza s novinkou Personal sky, ktorú si sama zložila. Rovnako je aj autorkou textu.

Producentsky sa pod skladbu podpísal Vlado „Randy“ Gnepa. Niekdajší člen Mafie Corner má na svedomí I celoslovenský hit Zuzulienka, no spolupracoval aj s hudobníkmi ako Katka Knechtová, Nocadeň, Komajota a i.

Réžiu klipu a posprodukciu má na svedomí Laco Rychtarik, ktorý okrem iného pracoval aj na najnovšom videoklipe Havran, kapely Nocadeň.

Samotný klip skladby Personal sky sa nesie v duchu urban street stylu, je vizuálne dynamický a zachytáva partiu mladých ľudí, ktorým „patrí svet“ . Hlavnou myšlienkou bolo zachytiť ich energiu, chuť žiť, zabávať sa, nebyť príliš vážny, ale naopak robiť bláznivé veci a užívať si každý okamih . Možno aj preto sa v klipe objavia aj svetielkujúce bublifuky, boxovací mech reagujúci na pohyb a ďalšie na na pohyb a zvuk reagujúce „hračky“, ktoré sú v skutočnosti dielom dvojice súčasných umelcov Volkera Moraweho a Tilmana Reiffa. Do klipu ich zapožičala galleria DIG gallery, v ktorej umelci diela vystavujú.

Samotná pesnička je reakciou speváčky na dnešný svet, v ktorom často ľudia akoby len existovali a nie žili. „Zabúdajú si užívať všetky tie male obyčajné veci a tešiť sa z nich ,a deliť sa o svoje šťastie. Veď vtedy sa šťastie násobí.“dodáva Lina. „Žite tu a teraz!“ –to je odkaz ,ktorý nesie skladba Personal sky.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach