Europa 2 - Maxximum muziky

KRYŠTOF – Ty a já

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

http://www.krystof.net/

Kapela Kryštof si albumom „Srdcebeat“ definitívne vydobyla status jednej z najväčších stálic Českej populárnej scény. Nahrávky sa už predali tisíce kusov, čokoľvek sa okolo kapely šuchne, je sledované snáď ešte väčším počtom dychtivých fanúšikov, a tak si každú novú udalosť formácia náležite užíva.

Nový videoklip k piesni „Ty a já“ nadväzuje na titulný „Srdcebeat“. Ten bol farebný, roztancovaný, usmievavý. Balada postavená hlavne na klavíry je o niečom inom. Krajčo sa v texte piesne emočne naozaj otvoril a v súlade s mrazivou melódiou skladba prináša hitovosť na prvé počutie. Mnoho ľudí o nej hovorí ako vôbec o tom najlepšom, čo Kryštof v repertoári má, s čím musíme jednoznačne súhlasiť. Je to ten pravý záver štúdiového albumu.

Režisérka Karin Babinská obsadila ku svojmu priateľovi Richardovi Krajčovi do druhej hlavnej úlohy stále populárnejšiu herečku Hanu Vágnerovú. Pri písaní scenára sa nechala inšpirovať svojimi obľúbenými filmami „Bonnie a Clyde“ či „Butch Cassidy a Sundance Kid“. Natáčanie v Prahe a Beroune zastrešila firma Film United v čele s Rickom McCallumom, producentom troch dielov „Star Wars“. Za kamerou stál Brit Sam McCurdy, ktorý má za sebou radu filmov či seriály ako „Hra o tróny“ a „Merlin“.

Cez tieto fakty klip pôsobí civilne, extravagantne a pompézne, aby nebol v priamom rozpore s náladou skladby a jej vyznením. Pokiaľ takto má vypadať romantika v piesňach a videoklipoch 21. storočia, je to len dobre.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach