Europa 2 - Maxximum muziky

Mafia Corner & Kali – Ty si ten vietor

https://www.facebook.com/MafiaCornerOfficial?fref=ts

https://www.facebook.com/FansKali?fref=ts

Mafia Corner má nový vietor. Mike v novom singli odložil „kolotočársky“ zvuk a na spoluprácu si pozval Kaliho. Ich spoločná skladba má názov „Ty si ten vietor“ a ponúka návod, ako sa od podlahy vyrovnať s rozchodom.

Toy Boy siahol v singli po téme, ktorej sa nedá vyhnúť. Rozchody patria k životu, otázka len znie, ako sa k ním postavíme. Pri písaní textu nekalkuloval so žiadnymi poetickými šablónami. Ako dodal, podobný príbeh má vo svojom životopise väčšina ľudí, preto sa ani nebráni priznaniu, že čerpal z vlastných skúseností. „Všetko je napísané tak, aby ľudia počuli autentické frázy a slová z vlastných vzťahov, po ktorých ostali len výčitky, kde sú všetky sladké reči, kde je to sľubované navždy, atď.,“ rozmenil na drobné Mike.

Producentsky a muzikantsky sa rozhodol napísať opäť novú kapitolu, preto mal od začiatku jasno v tom, že k spolupráci osloví Kaliho. Obidvaja si sadli okamžite, a to nielen hudobne. „Prvé stretnutie sme mali paradoxne v Prešove, kde ma Kali pozval na mačanku, ktorú som nemal v ústach x rokov,“ smial sa Mike.

Kali sa téme vzťahov ako inšpirácii nikdy nebránil, vďaka čomu si cestu k skladbe od Mafie Corner našiel veľmi rýchlo. Okrem toho, práve v čase, keď pieseň vznikala, nosil v sebe nálož z ukončenej lovestory. „Vždy som písal sladšie texty, no teraz som si povedal, že pritvrdím, aby som poukázal aj na druhú stranu mince. Rozchody nie sú iba o smútku, ale ľudia sú aj nahnevaní a práve tento uhol pohľadu som sa snažil zachytiť,“ vysvetľoval Kali.

K singlu „Ty si ten vietor“ vznikol hneď aj klip. Pod režisérskou taktovkou Dušana Krajčoviča sa natáčalo v januárových mrazoch v opustenej továrni. Jej ruiny majú symbolický nádych, pretože podľa Mikea vyjadrujú zničenú, vyprahnutú a studenú dušu človeka, ktorý sa snaží rozchodiť kopačky. „Veľmi sa mi páčili tanečníci, ktorí súčasným tancom „prerozprávali“ dej, čo sa na Slovensku moc nerobí. Z celého natáčania nám dala najviac zabrať poriadna zima, preto chalanom, ktorí tam boli od rána do neskorého večera, dávam palec hore,“ dodal Kali.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach