Europa 2 - Maxximum muziky

SLZA – Lhůta záruční

http://www.skupinaslza.cz/

https://www.facebook.com/skupinaslza

Nové zoskupenie SLZA, ktoré v týchto dňoch predstavuje svoj debutový singel s názvom „Lhůta záruční“, je sympatickou predzvesťou toho, že zima v českom éteri bude veľmi zaujímavá. Moderný sound a produkcia, výrazný český text a silná melódia sú hlavnými atribútmi, na ktorých si tato sympatická charizmatická dvojica zakladá.

Gitaristu Lukáša Bundila (koncertné skúsenosti mj. so Xindl X) so spevákom a hráčom na klávesy Petrom Lexom zvládla dohromady náhoda a s nadhľadom sa dá povedať, že i YouTube. „Keď som zakladal Slzu, hľadal som speváka. Náhodou som sa preklikol na Petrov YouTube kanál, kde mal svoje covery zahraničných pesničiek. Okamžite som vedel, že som objavil veľký talent,“ spomína Lukáš a dodáva: „Hudbu sa snažíme robiť s prístupom, ktorý sami obdivujeme a ktorý nachádzame v súčasnej svetovej pop music. Veľký dôraz takisto kladieme na české texty. Českej populárnej hudbe často chýbajú aktuálne svetové trendy a prístupy – to by sme radi zmenili.“

Spevák a hráč na klávesy Petr Lexa (pôvodne herec juhočeského divadla) je pre českého diváka známy skorej ako youtuber s prezývkou Hoggy. Hoggy je aj kanál na YouTube, ktorý založil v roku 2013, za pár mesiacov prekonal hranicu 100 000 odberateľov a jeho videa patria k najsledovanejším.

Spoločne so singlom predstavuje Lukáš a Peter takisto videoklip. Námetu a réžie sa ujal skúsený Ondrej Urbanec, ktorý stojí za klipmi Charlie Straight, Nebe, Adama Mišíka, Support Lesbiens, TataBojs, 100°C, Tonyi Graves.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach