Europa 2 - Maxximum muziky

JAMES BAY – Hold Back The River

http://www.jamesbaymusic.com/home/

https://www.facebook.com/jamesbaymusic?fref=ts

James Bay je jedným z tých, o ktorých v roku 2015 ešte budeme počuť! Aj keď je mu iba 23 rokov, jeho doterajšie úspechy sú cez krátku hudobnú kariéru úctyhodné. Dnešným dňom konečne jeho aktuálny singel „Hold Back The River“, ktorý vo Veľkej Británii má úspechy, prichádza i k nám.

Londýnsky rodák James Bay je podľa zasvätených jedným z najväčších objav posledných rokov. Jeho hra na gitaru, s ktorou začal vo svojich jedenástich rokoch, je famózny, naviac je extrémne talentovaný skladateľ a na jeho soulový hlas kritika nešetrí superlatívy. „Snažím sa veci podávať ľudsky a emocionálne,“ dodáva milovník Bruca Springsteena, Jamesa Blakea a Milesa Davisa, ktorý má za sebou úspešné štúdium na Inštitúte modernej hudby v Brightone.

Jamesa Baya, ktorý svoje prvé EP vydal ešte len v minulom roku, momentálne čakajú perné týždne. Nielen, že je nominovaný na prestížnu cenu Critics Choice“ Award v rámci nadchádzajúceho ročníka Brit Awards, ale patrí i medzi pätnástku nominovaných v ankete BBC Sound Of 2015, ktorého víťaz bude vyhlásený začiatkom januára tohto roku. Okrem toho ho čaká beznádejne vypredané turné po Veľkej Británii, v januári a februári sa vydá na veľké turné po Európe a Austrálii a do toho dokončuje debutové album, ktoré vyjde v marci tohto roka.

Pred časom James Bay vydal EP s názvom „Hold Back The River“, ktoré sa v Anglicku vyhuplo na najvyššiu priečku tamojšej iTunes. Titulná pieseň bola nasadená do najvyšších rotácií na BBC Radio 1 a mnoho ďalších rádiových staníc a prvé ohlasy na spomínaný song prichádza z Belgicka, Dánska a Holandska. Dnešným dňom nádherný song „Hold Back The River“ prichádza konečne i k nám.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach