Europa 2 - Maxximum muziky

Spevák Ed Sheeran opätovne potvrdil pozíciu najžiarivejšej britskej hviezdy

Vyhlasovanie víťazov výročných cien britského hudobného priemyslu prebehne 25.2.2015 a Sheeran sa bude tešiť pozornosti v kategóriách Najlepší spevák, Najlepší singel (Thinking Out Loud), Najlepší album a Videoklip roka (Thinking Out Loud), ktoré sú určené pre domácich interpretov. Jeho album X sa v Anglicku získal 6 platinových ocenení, celosvetový predaj už prekročil hranicu päť a pol milióna kópií. CD sa náramne darí aj za oceánom, kde je aktuálne druhým najpredávanejším titulom. Singel Thinking Out Loud je medzi skladbami štvrtý s mezitýždňovým predajom vyše 200-tisíc kópií! Pieseň je druhou najhranejšou v Európe, v Austrálii sa na prvom mieste v prehľade najhranejších skladieb udržala najdlhšie v histórii firmy Warner Music.

V lete bude Ed Sheeran prvýkrát ako hlavná hviezda hrať v londýnskej Wembley Aréne. Osemdesiattisícovú arénu vypredal hneď trikrát. V Prahe sa jeho februárové vystúpenie pre obrovský záujem muselo presunúť do Tipsport Arény …

Hlasuj pre Eda Sheeran v Hudobných cenách Europy 2 a Evropy 2! Je nominovaný v kategórii Zahraničný spevák roka a jeho song „Thinking Out Loud“ na Zahraničný song roka 2014!

Hlasuj tu

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach