Europa 2 - Maxximum muziky

Nomináciám na Grammy vládne BEYONCÉ, PHARRELL a SAM SMITH

Jasný favorit tentoraz nie je. Hneď trojica interpretov totiž obdržala zhodne po šiestich nomináciách – Beyoncé, Pharrell Williams a Sam Smith. Britský debutant dokonca usiluje o gramofón vo všetkých štyroch hlavných kategóriách.

V najprestížnejšej kategórii o album roka sa nekonalo žiadne prekvapenie – o sošku budú bojovať Ed Sheeran a Pharrel Williams.

Zaujímavosťou je podobnosť nominácií na Song roka a Nahrávku roka – porota sa v oboch prípadoch zhodla na štyroch z piatich mien. Štvorici „All About That Bass“ Meghan Trainor, „Chandelier“ Sia, „Shake It Off“ Taylor Swift „Stay With Me“ Sam Smith doplňuje v súboji o najlepšiu skladbu roka „Tak Me To Church“ írskeho muzikanta Hoziera, medzi najvydarenejšiu nahrávku sa dostal dámsky tandem Iggy Azalea a Charli XCX s „Fancy“.

O najlepšieho nováčika budú usilovať v našich končinách populárni Bastille, Iggy Azalea alebo Sam Smith. O dosť zaujímavejšie vypadá kategória o najlepší rockový album, v ktorom dostali nominácie Tom Petty, U2, Beck či The Black Keys.

Do nominácie sa dostala i Metallica, a to v súťaži o najlepší hudobný film so svojím snímkom „Through The Never“.

Slavnostné vyhlásenie 57. ročníka cien Grammy sa bude konať 8. februára v Los Angeles.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach